کلیپ انگیزشی: وقتت رو تلف نکن

بزرگترین اشتباه ما انسان ها اینه که فکر می کنیم هنوز وقت داریم... 

وقت با ارزش ترین دارایی ما انسان هاست. این که میگن وقت طلاست به نظر من اشتباهه، چون وقت با ارزش تر از طلاست. طلا رو میشه جایگزین کرد ولی وقت رو هرگز!

سنکا میگه انسان ها همیشه حواسشون هست که دزد به پول و مال و خونشون نزنه ولی وقتی نوبت می رسه به با ارزش ترین دارایی شون، یعنی عمرشون، بی توجهی می کنن و عمرشون رو هدر می دن.

دوست من انسان ها به طور متوسط 78 سال عمر می کنن. 28 سالش صرف خوابیدن می شه، حدود 10 سالش صرف کار کردن می شه و چندین سال دیگش صرف غذا خوردن و کار های روزمره. عملا یک انسان متوسط 9 سال عمر مفید داره. حالا سوال من از تو اینه: این 9 سال عمر مفیدت رو صرف چه کار هایی می کنی؟ دنبال کردن صفحات زرد شبکه های اجتماعی؟ تلف کردن عمرت توی رشته یا کاری که ازش متنفری؟ فکر کردن به هزار دلیل این که چرا نمی تونی به اهدافت برسی؟

ارزش یک سال رو از محصلی بپرس که در امتحانات پایان سال تحصیلی مردود شده.

ارزش یک ماه رو از مادری بپرس که در ماه آخر بارداری فرزندش رو از دست داده.

ارزش یک ساعت رو از کسی بپرس که فقط دوست داره یک ساعت بیشتر در کنار عزیزش باشه که داره از دنیا میره.

ارزش یک دقیقه رو از کسی بپرس که فقط یک دقیقه به پروازش دیر رسیده.

ارزش یک ثانیه رو از کسی بپرس که از یک تصادف مرگبار جان سالم به در برده.

هر روز 86400 ثانیه به حساب عمرت واریز میشه ولی فرق این حساب با سایر حساب های بانکی در اینه که این عدد رو نمیتونی به روز بعد منتقل کنی. باید این 86400 ثانیه رو امروز استفاده کنی و البته اگه عمری باقی باشه فردا هم این عدد دوباره به حسابت واریز میشه. حالا سوال من از تو دوست خوبم اینه: با این 86400 فرصت چی کار می کنی؟ آیا زمانت این ارزش رو نداره که دنبال رویاهات بری؟ آیا ارزش این رو نداره که بهانه ها رو کنار بذاری و یک بار یه خودت بگی "من انجامش میدم". آیا ارزش این رو نداره که گوش هات رو به روی حرف منفی باف ها ببندی و به خودت و اون ها ثابت کنی که هر آنچه ذهن انسان میتونه باور کنه، میتونه عملی کنه؟

شکسپیر میگه: زمان برای اون ها که میخواهند کند میگذره، برای اون ها که میترسند تند میگذره، برای اون ها که غمگین هستند طولانیه و برای اون ها که جشن میگیرند کوتاهه اما برای اون ها که عاشقند زمان جاودانه هست.

 

برای سفارش کتابهای پرفروش دکتر اناری ("1-2-3 بدرخش" و "از تخصص به درآمد") که مخاطبانی فارسی زبان از 19 کشور مختلف داشته اند، به وبسایت ایشان مراجعه فرمایید: www.shahabanari.com

Comments

توسط کاربر ناشناس در 2019-04-15 10:18

عالی بود دکتر اناری عزیز

توسط بهروز باقری در 2019-04-15 23:57

عالی بود متعالی تر باشی

توسط عینی در 2019-04-17 01:01

ممنون تلنگور عالی بود ولی چطور ...

توسط milad-aifat در 2019-04-24 07:56

با سلام - واقع امید بخش هست و باعث میشه انسان با توان هر چه بیشتر به مسیرش ادامه بده و تحت تأثیر محیط بی تحرک اطرافش قرار نگیره ، سپاس فراوان شهاب جان .

توسط زهره کنکور در 2019-07-12 01:45

عالی بود.بسیار عالی

نظر دهید