آقای اناری! آخه هنوز آماده نیستم!

«آقای اناری! توی بیزنسم میخوام تولید محتوا کنم، میخوام ویدیو درست کنم، ولی حرف زدنم خیلی روان نیست، نور هام خیلی خوب نیست، دوربینم خیلی خوب نیست و نمیخوام یک محتوای بیخودی بدم بیرون و بعد پشیمون بشم! از یک طرف هم می دونم که اگه محتوا درست نکنم، در این بازار جایی ندارم، کسی مطلع نمیشه اصلاً که من وجود دارم!»

«آقای اناری! میخوام برای امتحان درس بخونم، ولی هر موقعی میشینم پای درس، به خودم شک می کنم! شاید نشه آخه، شاید نتونم به اون رتبه، تراز و نمره ای که دلم میخواد برسم و همین درس رو نمی خونم، و از یک طرفی، درس رو هم که نخونم، خب، نتیجه نمی گیرم!»

رمز ناگفته افزایش انگیزه

خیلی ها از من می پرسن: «آقای اناری! شما که این همه راجع به انگیزه حرف می زنید و مطالعه می کنید، به نظرتون چرا آدم ها این قدر انگیزه هاشون ضعیفه؟ دانش آموزها، دانشجوها، افراد شاغل و صاحبان کسب و کار!» خب، جوابش خیلی گسترده هست ولی یکی از عواملی که من در تمام این سال ها توجه کردم، اینه که آدم هایی در میانه مسیر کم میارن که غالباً مسیری رو دارن دنبال می کنن که انتخاب درونی خودشون نبوده و تحت کنترل عوامل بیرونی این مسیر رو دارن دنبال می کنن.

روش کشف شغل ایده آل شما

خیلی ها هر روز از من می پرسن: «آقای اناری!شغل ایده آلم رو چه جوری باید بفهمم؟ از کجا متوجه بشم که استعداد من در چه زمینه ایه؟ مسیر شغلی ایده آل من کجاست؟» من به عنوان شخصی که خودم چند بار مسیر حرفه ای و شغلیم رو تغییر دادم و در این زمینه مطالعات فراوان کردم و به خیلی ها کمک کردم که مسیر حرفه ای و ایده آلشون رو پیدا کنن، به یک فرمولی رسیدم به نام فرمول «نقطه طلایی» و این نقطه طلایی، نقطه ای هست که سه چیز به هم می رسن.

چگونه عزت نفس مان را تقویت کنیم؟

خیلی ها از من می پرسن: «آقای اناری! چطور عزت نفس خودمون و افراد تحت نظارتمون، بچه هامون، دانش آموز هامون، مراجعینمون و کارمند هامون رو تقویت کنیم؟». یک فرهنگ رایجی این روز ها وجود داره و اون اینه که همیشه از افراد تحت نظرمون تعریف بکنیم و تشویقشون بکنیم! مثلاً دانش آموز اگه امتحانی داده و خراب کرده، بهش بگیم: «نه، تو تلاشت رو کردی، اشکالی نداره!» یا کارمندی گزارشش رو خیلی دیر تحویل داده و مطابق با استاندارد های مورد نظر نبوده و بهش بگیم:« اشکالی نداره، تو زحمتت رو کشیدی و کارت خوب بود!»  در حالی که می دونیم نمره اش خوب نبوده، در حالی که می دونیم تلاشش رو نکرده.