کووید 19: یک تکنیک ساده رفع استرس

دوست های عزیزم اگه استرس و اضطرابتون به خاطر کووید نوزده خیلی زیاد شده و تنش توی سرتون و توی بدنتون حس می کنین؛ من یک تکنیک ساده تنفسی خودم استفاده می کنم، گفتم باهاتون به اشتراک بذارم و شاید هم در روش های مدیتیشن باهاش آشنا باشین و اون تکنیک اینه که میاین دم می کنین و تا شش می شمارین؛ بعد نفستون رو تا سه شماره نگه میدارین و بعد بازدم می کنین و تا پنج می شمارین و این کار رو پشت سر هم تکرار می کنین.

چشم هاتون رو ببندین. دم می کنیم و تا شش می شماریم؛ بزن بریم: یک، دو، سه، چهار، پنج، شش. حالا نگه می داریم نفس رو: یک، دو، سه

برندسازی شخصی: انتخاب گوشه بازار

خیلی ها از من می پرسن: دکتر اناری! محصول ما، خدمات ما، تخصصی که ما داریم عینا مثل بقیست! چطوری می تونیم تمایز ایجاد کنیم؟

چی عصبانی تون می کنه؟!

یک بخش خیلی مهم ساختن یک برند شخصی موفق؛ دونستن ارزش هامونه! ارزش ها چیز هاییه که برای ما مهمه. روی تصمیمات و انتخاب هامون تاثیرگذاره؛ این که با کی کار کنیم، توی چه حیطه ای تمرکز کنیم؛ روی همه تصمیماتمون تاثیرگذاره. مثلا برای شخص من؛ دوتا از ارزش هام صداقت و مسئولیت پذیریه و ممکنه شما بپرسین چجوری میشه اصلا راجع به ارزش هامون اطلاعات بدست بیاریم؟ یک روش خیلی ساده و جالبش اینه که توجه کنین چه اقداماتی بقیه انجام میدن که شما رو ناراحت یا عصبانی می کنه. این نشون میده چه ارزشی شما دارین.

برندسازی شخصی: بررسی رقبا

یک کار بسیار مهم در برندسازی شخصی شناخت رقباست. چرا؟! چون برندسازی اساسش ایجاد تمایز و تفاوته و اگه شما دقیقا رقباتون رو نشناسید و ندونین چه محصولات و خدماتی ارائه میدن، خب چطوری میخواین تمایز ایجاد بکنین؟ مثلا توی کیس من خیلی ها ممکنه باشن که کار بیزنس کوچینگ یا برند کوچینگ می کنن. ولی فرق من با بقیه اینه که من نه تنها اون کار ها رو می کنم بلکه پلتفرم های ضروری برای ارائه به مشتری هام رو هم دارم.