چالش ها پله نردبان موفقیت هستند!

چالش ها، بخشی از مسیر رسیدن ما به موفقیت هستند! وقتی که چالش هامون رو حل نمی کنیم، در زندگی مون زنده می مونن و هر روز هم بزرگ تر و بزرگ تر می شن!

ولی چالش می تونه ما رو به نسخه ایده آل خودمون تبدیل بکنه. ما می تونیم به چالش به صورت یک مانع نگاه کنیم یا یک پله نردبان که می شه ازش بالا و بالاتر رفت تا نهایتاً به قله موفقیت رسید. چالش لزوماً چیز بدی نیست دوست من! در عین حال، می تونه تو رو به بهترین خودت تبدیل کنه!

 

تنها چیزی که ثابته، تغییره!

و درک این موضوع که زندگی مجموعه ای از تغییرات دائمیست، رهایی بخشه!

به خاطر این که به جای این که ما بخوایم تغییر رو کنترل کنیم یا متوقفش کنیم، در این صورت باهاش کنار میایم و اجازه میدیم که زندگی جریان پیدا کنه. پس یادمون باشه، انتخاب همیشه با ماست! ولی انتخاب در متوقف کردن تغییر نیست بلکه در کنار اومدن با اونه! بزرگانی این جمله رو به شیوه های مختلف بیان کردن و میگن:« خدایا! به من آرامشی بده تا اون چیزی که نمی تونم تغییر بدم رو بپذیرم؛ شهامتی بده تا اون چیزی که می تونم تغییر بدم رو تغییر بدم و بینشی بده تا فرق این دو رو با هم متوجه بشم.»

 

رها کردن هدف می تونه کار درستی باشه؟

آیا هیچ وقت درسته که آدم هدفش رو رها بکنه؟ گاهی شما وقت و انرژی زیادی برای رسیدن به یک هدفی گذاشتین و الان وسط کار فکر می کنید آیا رهاش بکنم یا نه؟ گاهی فکر می کنین از نظر غرور خودتون آیا این کار درستیه که وسط کار ول بکنید؟ و گاهی هم فکر می کنید که نکنه باید یکم بیشتر تلاش بکنم و دارم زود تصمیم می گیرم؟

در این یک حالت، هدفتان را رها نکنید

رها کردن هدف، گاهی اقدام درستیه. در تحقیقات روان شناسی نشون داده شده که گاهی رها کردن یک هدف از نظر جسمانی، روانی، احساسی،  عاطفی به نفع انسانه و من در مورد این موضوع توی یک ویدیوی دیگه با شما صحبت می کنم.