برندینگ شخصی و بیزنس کوچینگ

بیزنس کوچینگ: چرا برندهای شخصی پول هنگفتی در می آورند

در این ویدیو، سث گودین، مارکتر بزرگ، به ما یاد می دهد ارزش فوق تخصص داشتن در یک زمینه چیست و چرا فردی که برندینگ شخصی (پرسونال برندینگ) در زمینه خاصی انجام داده است می تواند مبالغ هنگفتی دریافت کند.

یک گزینه برای برند سازی شخصی: فوق تخصص یک موضوع را به دست آورید!

زمانی که شما به طرز عجیبی در زمینه خاصی فوق تخصص پیدا می کنید، نسبت به هر شخص دیگری اطلاعات بیشتر و جامع تری در اختیار خواهید داشت. تخصص بیشتری نسبت به سایرین خواهید داشت و کسی شما را استخدام خواهد کرد که می داند مشکلش تنها به دست شما حل می شود و تنها شما قادر خواهید بود مشکل را حل کنید.

و این برمی گردد به این مفهوم کلی که بر مبنای "ارزش" کارمان پول بگیریم و نه بر مبنای "هزینه تمام شده".

"هنری پورتار"، استاد یکی از رشته های مهندسی در دانشگاه "تافتس" بود. در آن جا ساختمانی بود که در مرکز شهر بوستون ساخته شده بود و 40 طبقه داشت. در زمان ساخت این ساختمان، سازندگان متوجه شدند که لکه های قهوه ای بر روی دیوارهای خشک گچی پدیدار می شد. آن ها دوباره دیوار را رنگ می زدند اما لکه ها دوباره پدیدار می شدند. 40 طبقه ساختمان اداری! 10 ها میلیون دلار خسارت و خرج روی دست آن ها می گذاشت تا مشکل را حل کنند و دیوار ها را خراب کرده و دوباره بسازند!

آن ها سراغ "هنری پورتار" رفتند. تخصص هنری، دیوارهای خشک  گچی بود. او را فراخواندند.

او 5 دقیقه در ساختمان قدم زد و سپس گفت: "من فکر می کنم بتوانم مشکل شما را حل کنم اما 80 هزار دلار خرج دارد! آیا حل این مشکل برای شما 80 هزار دلار ارزش هزینه کردن دارد که بخواهید این کار را انجام دهید؟"

آنان گفتند: "بله! بله!"

آنان به او امضا کردند. او یک تکه کاغذ درآورد و او روی آن کاغذ، نام یک ماده ی شیمیایی را نوشت و به آن ها داد و رفت! و 80 هزار دلار برای 3 دقیقه کارش به دست آورد!

اما در حقیقت 3 دقیقه کار نبود، بلکه او تمام عمرش را صرف این کار و این تخصص کرده بود. و مورد مهم تر این که او با کمک خود، 40 میلیون دلار خسارت را به آن ها بخشید و تنها 80 هزار دلار از آنان گرفته بود. این کاری است که شما زمانی که فراتر از یک تخصص حرکت می کنید، می توانید انجام دهید.

 

برای دریافت محتواهای آموزشی رایگانی که فقط در اختیار اعضای وبسایت قرار می گیرد، اینجا را کلیک کنید و سپس در بالای صفحه ایمیلتان را وارد نمایید.

Comments

نظر دهید

کپچا

این سوال جهت مسائل امنیتی مطرح شده است