تسلیم نشو

ادامه بدین. تسلیم نشین. همه این سختیها، استرسها و تردیدها سالها بعد معنی پیدا می کنه. شاید رسالت شما در همین باشه که باید در مسیر زندگی تون این سختیها رو تحمل کنین تا بعدها تک تک این لحظه ها برای شما و دیگران الهام بخش باشه.

ادامه بده! همه ی این سختی ها بعدا معنا پیدا می کند

سلام دوستان خوبم. این ویدیو را برای شمایی آماده می کنم که دارید خیلی زحمت می کشید و تلاش می کنید ولی فشار کار، استرس ها و رقابت زیادی که دارید حسش می کنید، کمی شما را نا امید کرده است.

می خواهم به شما بگویم که چند سال بعد وقتی به این لحظه برمی گردید و نگاه می کنید، همه ی این فشارها و استرس ها و این حس هایی که دارید تجربه می کنید، برایتان معنی پیدا می کند.

اجازه بدید از خودم داستان های کوتاهی برایتان نقل کنم و به شما بگویم که من هم همینجا بودم. هم داستانی مربوط به دوره دانش آموزی ام و هم داستانی مربوط به وقتی وارد بازار کار شدم و هم داستانی مربوط به وقتی که در یک کشور جدید بیزینسم را شروع کردم.

در هر سه مورد، وقتی که من وارد کارزار شدم و وارد رقابت شدم، افرادی بودند قوی تر از من. افرادی بودند رقیب های سرسخت. افرادی بودند که امیدها به آن ها بیشتر بود. اعتمادها به آن ها بیشتر بود و به نظر می رسید از من توانمند تر هستند و به نظر می رسید که از من جلوترند و به نظر می رسید من باید خیلی کار کنم که به آن ها برسم و خیلی هم کار می کردم و زحمت می کشیدم ولی در اوایلش خصوصا آن قدر ها نتیجه نمی دیدم و این تردیدها سراغم می آمد که "آیا اصلا در مسیر درستی هستم؟"

"آیا واقعا می توانم به این هدف برسم؟"

"آیا واقعا توانش را دارم یا خودم را گول می زنم و واقعا در آن حد نیستم؟"

 و همه ی این شک ها و تردیدها و ترس ها همیشه با من بود. چه زمانی که به عنوان یک دانش آموز تلاش می کردم برای ورود به دانشگاه و نهایتا رتبه 1 کنکور شدم، چه وقتی وارد بازار کار شدم در حیطه ی آموزش و این شک ها را داشتم اما بعد از آن پرفروش ترین کتاب ها و محصولات آموزشی را به نام خودم ثبت کردم و چه وقتی که در یک کشور جدید بیزینسم را راه انداختم و اوایل خیلی شک و شبهه داشتم ولی عملا در مدت یک سال توانستم یک کتاب پرفروش بین المللی بنویسم و جایگاه خودم را پیدا کنم.

 می خواهم به شما بگویم همه ی این ها اکنون که پس از مدت ها به آن ها نگاه می کنم و برمی گردم معنی پیدا می کند. همه ی این ها در آن لحظه شاید نمی فهمیدم چرا اینقدر استرس دارم چرا اینقدر فشار هست چرا اینقدر زحمت می کشم ولی به نتیجه نمی رسم؟

 چرا اینقدر رقابت سخت است؟

 چرا اینقدر تلاش هایم نتیجه نمی دهد؟

 ولی الان که برمی گردم نگاه می کنم، می بینم همه ی این ها حکمتی داشته به این خاطر که من الان بتوانم در واقع رسالت خودم را انجام دهم و بتوانم افراد را کمک کنم که دنبال آرزوهایشان بروند و به عملکرد حداکثری برسند. چه از جنس دانش آموز باشند که برای اهدافشان تلاش می کنند و چه کسانی که صاحب کسب و کار هستند و برای اهدافشان تلاش می کنند و چه کسانی که درگیر یک تغییر بزرگی هستند تغییر تحصیلی، شغلی یا تغییر محل زندگی و همه ی این ها اهداف بسیار بزرگی هستند که دل و جرئت می خواهد چرا که رقابت سنگینی دارد و سخت است و فشار زیاد است و هر کسی اهل انجام آن نیست و اغلب انسان ها در وسط آن می برند و آن را کنار می گذارند اما من می خواهم به شما بگویم سال ها بعد برای شما معنی پیدا می کند که این سختی ها، این فشارها و این تردیدهایی که داشتید چه معنی ای داشته است. بعدا که به گذشته نگاه می کنید برایتان جا می افتد و می فهمید که "آها! من این سختی ها را تحمل کردم برای این که الان به این نقطه برسم که برای خودم و برای خانوادم برای جامعه ام و برای دیگران بتوانم داستانی را نقل کنم حرفی بزنم و الگویی باشم و بتوانم در واقع به دیگران کمک بکنم شاید که به آرزوهایشان برسند و موفق باشند."

همه ی این سختی ها همه ی این استرس ها بعد از چند سال برای شما معنی پیدا خواهد کرد. من مطمئن هستم و به شما قول می دهم ادامه بدهید تلاش بکنید ناامید نشوید. یک رسالتی برای شما مقدر شده است. این ماموریت را جدی بگیرید.

ویدیو را اینجا ببینید و برای عزیزانتان بفرستید:

برای دریافت ویدیویهای انگیزشی و محتواهای آموزشی رایگان (در مباحث کوچینگ)، در پایین صفحه ایمیلتان را وارد نمایید.

Comments

توسط Mohammad mahdi ... در 2018-04-26 13:23

سلام استاد
بینهایت ازتون ممنون از شما و همینطور سید ایمان سرورپور عزیز خیلی خیلی دستتون درد نکنه خدا خیرتون بده
هر موقع فیلم انگیزشی میذارین روحیم چند برار میشه واحساس قدرت میکنم
واقعا خوش بحالتون

توسط علی ساکی در 2018-04-29 01:41

عالی بود دکتر.آرزوی بهترین ها رو براتون دارم.ایشالا همیشه شاد باشید و استوار.

توسط صحرا در 2018-05-03 11:23

واقعا سپاس به امید پیروزی تک تک مردم ایران

توسط کاربر ناشناس در 2018-05-10 06:11

عالي بود

نظر دهید