جملات تاکیدی مفید نیستن؟!

از زبان من و سایر مربیان انگیزشی شنیدین که خوش بینی برای رسیدن به موفقیت ضروریه و من همیشه گفتم که بر اساس علم روان شناسی مثبت، ما خوش بینی منطقی داریم  و خوش بینی غیر منطقی.

خوش بینی منطقی وقتیه که شما میگین من می تونم بر اساس اقدام ها و تلاش هایی که می کنم روی میزان موفقیتم تاثیر گذار باشم، هدف گذاری، برنامه ریزی، وقتی که میذارم و استراتژی هایی که پیدا می کنم می تونم روی میزان موفقیتم تاثیرگذار باشم و این خوش بینی خوبه و نهایتاً منجر به موفقیت می شه.

اما در مقابلش، خوش بینی غیر منطقی وقتیه که شما خارج از رفتار ها و اقدام های خودتون حس می کنین به موفقیت می رسین. مثلاً به خودتون میگین من موفق میشم چون باهوشم. من موفق میشم چون توی یک محیط خاص دارم زندگی می کنم مثلاً توی یک کشور خاص، خانواده خاص یا مدرسه خاص. من موفق میشم چون حقمه! و این خوش بینی نهایتاً منتهی به موفقیت نمیشه.

پس اشتباه نکنین! گفتن جملات تاکیدی خوبه، به شرط این که در قالب خوش بینی منطقی به کار بره: وقتی که شما بر اساس اقدام ها و رفتار های خودتون حس می کنین می تونین روی میزان موفقیت تون تاثیر بذارین.

ولی جملات تاکیدی تو خالی که بشینین و هی با خودتون تکرار بکنین:«هر روز حال من از دیروز بهتر میشه! هر روز ثروت من از دیروز بیشتر میشه!» این شما رو به هیچ جایی نمی رسونه.

 

برای سفارش کتابهای پرفروش دکتر اناری ("1-2-3 بدرخش" و "از تخصص به درآمد") که مخاطبانی فارسی زبان از 19 کشور مختلف داشته اند، اینجا را کلیک کنید.

Comments

توسط arzed08 در 2020-08-03 00:12

پس واقع نگری چیع

نظر دهید