در شبکه های اجتماعی پست نگذارید مگر این ویدیو را دیده باشید

در این ویدیو دکتر اناری توضیح می دهد که چگونه می توان در شبکه های اجتماعی با استفاده از استراتژی های درست و کاربردی به کسب و کار خود رونق بخشید.

سلام

من دکتر شهاب اناری هستم؛ خالق دورۀ جامع  " 1،2،3 جذب مشتری" که در آن به شما یاد می دهیم از دانش و تخصصتان درآمد بالایی کسب کنید.

چرا گفتم هیچ پستی را در شبکه های اجتماعی نگذارید مگر اینکه این ویدئو را ببینید؟!

به این خاطر که من به دلیل تجربیاتی که طی سالیان دراز از حضورم در بیزینس های مختلف کسب کرده ام و نیز بر اساس کارهایی که با صدها نفر از صاحبان کسب و کار در طی سالهای گذشته انجام داده ام، به این نتیجه رسیده ام که بسیاری از اوقات استراتژی افراد در شبکه های اجتماعی اشتباه است.

به این معنی که بسیاری از افراد پروفایلی را در شبکه های اجتماعی ایجاد کرده و شروع به پست گذاشتن می کنند.در این میان برخی استمرار و نظم و انضباط خاصی در فعالیتشان ندارند اما برخی دیگر نظم و انضباط دارند، فعال هستند و هرروز هم در شبکه هایشان پست می گذارند و این انضباط را حفظ می کنند ولی با این وجود باز هم نتیجه ای نمی گیرند!

دلیل عمدۀ این امر آن است که:

ما باید توجه داشته باشیم که حضور ما در شبکه های اجتماعی و به طور کلی مارکتینگِ ما دو نوع دارد؛

یک نوع از آن، مارکتینگی است که بیشتر متوجهِ برندینگ ماست.

یعنی ایجاد آگاهی راجع به برند ما، محصولات و خدمات ما، راجع به اینکه ما در بازار هستیم و گوشه ای از این بازار را به خودمان اختصاص داده ایم.

نوع دیگری از مارکتینگ هم هست که ما به آن " مارکتینگ پاسخ مستقیم" یا " بازاریابی پاسخ مستقیم" می گوییم.

در این روش ما در واقع از مخاطبانی که پست ها ، بلاگ ها، ویدئو ها و ... ما را می بینند می خواهیم که یک اقدام خاصی انجام دهند.

مثلا از وبسایت ما فایلی را دانلود کنند یا با یک شماره خاصی تماس بگیرند و یا مثلا Trial ( نسخه آزمایشی) یک نرم افزاری را برای چند روز بگیرند و...

پس بنابراین خیلی مهم است که حواسمان به این نکته باشد که ما هر پستی که در شبکه ها ی اجتماعی مان قرار می دهیم یا به طور کلی هر نوع اقدام بازاریابی که می کنیم، عملا آن پست یا آن اقدام یکی از این دو کار زیر را انجام می دهد:

اول اینکه در رابطه با برندِ ما ایجاد آگاهی می کند و دوم آن که مشتریان را به یک اقدام خاصی دعوت می کند و بسیار مهم است که صاحبان کسب و کارهای کوچک بتوانند تعادلی بین این دو برقرار کنند.

اگر در اینجا قانون " 20-80" را در نظر بگیریم  باید واقعا 80 درصد از پست های ما دعوت به اقدام مشتری هایمان را دربر داشته باشد و از مخاطبان بخواهد که یک کاری انجام دهند.مثلا ترجیحا از وبسایتمان بازدید کنند، عضو وبسایتمان شوند، فایلی را دانلود کنند، ایمیل خود را برایمان بفرستند، آفرها و پیشنهاد های ما  را چک کنند و ...

و ماکزیمم 20 درصد از پست ها باید به ایجاد آگاهی نسبت به برند، محصولات و خدمات ما اختصاص پیدا کند.

حال از شما می خواهم روی این موضوع فکر کنید که: " وقتی در شبکه های اجتماعی پست می گذارید چه استراتژی پشت آن است؟ "

آیا این پست صرفا یک پستی است که می خواهد بگوید : ما هستیم، چقدر ما خوبیم وچقدر محصولات و خدمات ما عالی هستند!؟

یا اینکه واقعا یک استراتژی خاصی پشت آن قرار دارد که دعوت به اقدام می کند؟

ما اصطلاحا به آن " Call To Action "   یا "CTA" می گوییم که دعوت به اقدام می کند که مخاطب ما بیاید و اطلاعاتش را در اختیار ما قرار بدهد، در قیف فروش ما جای بگیرد و با ما درگیر بشود و ...

 شاید این درگیر شدن هم از طریق یک آفر رایگانی باشد که ما به او می دهیم. به عنوان مثال : شرکت در یک سمینار یا وبینار رایگان ما، دانلود رایگان فایلی از وبسایتمان ، مشاوره ای که به طور رایگان از جانب ما دریافت می کند و یا هر چیز دیگری که از طریق آن درگیر شده و اقدامی انجام می دهد و ما آرام آرام دستش را گرفته و به جلو می بریم.

پس قانون " 20-80 " را در اینجا در نظر بگیرید و از این به بعد وقتی که دارید تقویم پست های هفته را می چینید و می نویسید و می خواهید برای شبکه های اجتماعیتان باهدف تر اقدام کنید، به این نکته توجه داشته باشید که 80 درصد پست هایتان دعوت به اقدام داشته باشد، آفر مشخصی داشته و از مخاطبانتان بخواهد که کار خاصی را انجام دهند و شاید ماکزیمم 20 درصد شامل پست هایی باشد که ایجاد آگاهی کرده و در جهت برندینگ شما هستند.

ما یک درصدی هستیم.

شهاب اناری

 

برای اطلاع بیشتر از کتاب "از تخصص به درآمد" دکتر اناری (فرمول قدم به قدم برای کسب درآمد بالا از دانش و مهارت تخصصی) اینجا را کلیک کنید.

 

Comments

توسط احسان مهدوی در 2018-10-24 09:23

سلام
واقعا جالب و مفید بود، آموزشهای زیادی دیدم ولی امروز این نکته، برای تازگی داشت
متشکرم ، امیدوارم بتونم از سایر محصولات و خدمات استاد ، تا دیر نشده ، استفاده کنم
مطالب پر محتوایی ارائه میشه ولی متاسفانه به دلایلی نمیتونم از محصولات مرتبط با فروش استاد استفاده کنم.
مجددا بابت این آموزشها سپاس گذارم.

نظر دهید