آموزش سئو

سئو SEO چه اصولی دارد؟ چطور می توان بر اساس اصول دیجیتال مارکتینگ، در صفحه اول نتایج گوگل ظاهر شد؟ 

 

بخش اول مقاله را اینجا بخوانید.

سئو به زبان ساده-بخش دوم

سلام. من دکتر شهاب اناری هستم. این ویدیوی دوم است در ارتباط با سئو یا همان SEO یا بهینه سازی وبسایتتان برای موتورهای جستجوگر.

در ویدیوی اول من توضیح دادم و خدمت شما 6 نکته ی مهم را گفتم که کمک می کند در مورد این که شما محتوایی تولید کنید و محتوای صفحات وبسایتتان را طوری بنویسید و طراحی بکنید که مورد اقبال گوگل قرار  بگیرد. نکاتی که در نوشتن بلاگ در نوشتن محتوای صفحات وبسایت مهم است برای اینکه ما را به صفحه ی اول نتایج گوگل برساند و در واقع بازدید کننده های بیشتری را به وبسایت ما هدایت بکند.

اما من امروز می خواهم 6 نکته ی دیگر به شما بگویم که غیر از محتوا نویسی خارج از بحث content ما چه نکات دیگری را باید رعایت بکنیم که گوگل و موتورهای جستجوگر به طور کلی خوششان می آید و باعث می شود که وبسایت ما را بالاتر از سایر وبسایت ها نمایش بدهند؟

نکته ی اول استراتژی لینک شماست.

یعنی چه استراتژی لینک؟ یعنی اولا تلاش بکنید مطالب و محتوای مختلفی که روی وبسایتتان دارید که حول و حوش یک موضوع است، اینها را به همدیگر لینک دهید. اگر 2 بلاگ، 3 بلاگ 4 بلاگ دارید در مورد یک موضوع واحد حالا جنبه های مختلف یک موضوع واحد، اینها را به یکدیگر لینک دهید. این باعث می شود کسی که بازدید کننده است و می آید این بلاگ را می خواند لینک را کلیک بکند و برود آن یکی محتوا را هم ببیند و زمان بیشتری را در تعامل با وبسایت شما باشد. این به گوگل نشان می دهد که وبسایت شما وبسایت پر محتوا و با کیفیتی است و در نتیجه Rank شما و رتبه ی شما بالاتر می رود.

باز در رابطه با استراتژی لینک، نکته ی دیگر  این است که شما به وبسایت های معتبری که در حیطه ی شما کار می کند، لینک بدهید. شما به آن ها لینک بدهید. وقتی که شما یک محتوایی می نویسید و لینک داخلش می گذارید به وبسایت های معتبر اشاره می کنید به وبسایت هایی که صاحب نام هستند خوشنام هستند و معتبر هستند، باز به گوگل نشان می دهد که شما دارید مطلب پر محتوا و با کیفیتی را درست می کنید و قطعا شما را بالاتر می آورد چون گوگل هم هدفی غیر از این ندارد که بتواند وبسایت های بهتر، پر محتوا تر، خوش دیزاین تر را به در واقع بازدید کننده هایش نمایش بدهد.

یک بخش دیگر استراتژی لینک شما این می شود که شما با سایر وبسایت ها و بلاگ نویس های حیطه ی خودتان ارتباط برقرار کنید تقویت بشود ارتباطتان و آن ها به شما لینک بدهند. این باز به گوگل نشان می دهد که وقتی بقیه دارند به شما لینک می دهند، پس وبسایت شما پر محتواست و با کیفیت است و در نتیجه به گوگل نشان می دهد که شما باید بالاتر و بهتر در نتایج دیده شوید.

دومین نکته ی خیلی مهم این است که وبسایت شما باید حتما ریسپانسیو طراحی بشود. ریسپانسیو responsive یعنی این که وبسایتتان در دستگاه های مختلف مثل مثلا دسکتاپ (کامپیوترهای رومیزی)، مثل تبلت و مثل گوشی همراه، باید اندازه اش درست دیده شود.

وبسایت های خیلی قدیمی؛ من خودم از این ها قبلا داشتم؛ وبسایت هایی بودند که در دسکتاپ خوب دیده می شدند اما در تبلت و موبایل باید با انگشت بزرگ و کوچکش می کردیم تا درست دیده بشوند. چند سالی است که طراحی وبسایت های نوین به این سمت رفته است که خود وبسایت بر اساس دستگاهی که در آن دیده می شود، اندازه اش را تصحیح می کند، بزرگ می شود کوچک می شود به طوری که نیازی به کار با انگشت برای درست دیدن اندازه ی وبسایت نیست. حتما وبسایتتان را ریسپانسیو طراحی کنید در غیر این صورت گوگل شما را جریمه خواهد کرد و در واقع آن رتبه هایی که دارید را از دست خواهید داد.

سومین نکته ی خیلی مهم این است که سرعت لود load وبسایتتان باید بالا باشد. هر صفحه ای که روی SEO اش دارید کار می کنید، یا به طور کلی وبسایتتان اگر روی SEO  اش دارید کار می کنید، باید خیلی سریع لود شود. تحقیقات مختلف در این زمانی که من این ویدیو را ضبط می کنم نشان می دهد که باید صفحه ی وبسایت 3 ثانیه یا کمتر طول بکشد که لود شود. صفحاتی که زیاد طول می کشد 6 ثانیه 10 ثانیه طول می کشد تا لود شود، بسیاری از بازدید کننده ها منتظر نمی مانند و از آن صفحه می روند و این به گوگل نشان می دهد که این وبسایت خوب عمل نمی کند و محتوایش خوب نیست، درست کار نمی کند و در نتیجه شما جریمه می شوید و رتبه ی خوبتان را از دست می دهید.

چهارمین نکته ی خیلی مهم این است که حتما محتوای تصویری داشته باشید. دیگر گذشته است زمانی که ما فقط متن بنویسیم و در واقع پشت سر هم کلمات را ردیف بکنیم. حتما باید در لا به لای آن ها سعی بکنیم فیلم داشته باشیم، تصویر داشته باشیم الان دنیا دارد به این سمت می رود شما شبکه های اجتماعی را هم نگاه بکنید، می بینید بیشتر شده است فیلم و ویدیو و عکس.

نکته ی پنجم این است که آیکون های اشتراک در شبکه های اجتماعی را حول وحوش محتوایتان قرار دهید. یعنی اجازه بدهید به کاربران که خیلی راحت اگر محتوایی را خواندند و به دردشان خورد و خوششان آمد، بتوانند شر share بکنند در شبکه های اجتماعی مختلف و اینطوری محتوای شما وقتی در جاهای مختلف شر شود، طبیعتا به گوگل نشان می دهد که بازدید کننده ها دارد خوششان می آید و در نتیجه شما را بهتر و بالاتر از رقبایتان در نتایجشان نشان می دهند.

به طور کلی همه ی این هایی که گفتیم فوق العاده مهم هستند چه در ویدیویی که در مورد تولید محتوا برایتان توضیح دادم و چه همین ویدی! اما ششمین و آخرین نکته ای که امروز می خواهم بگویم، این است که اما یادتان باشد که هرچه برند شما قوی تر باشد، باعث می شود که نتیجه ی شما در گوگل بهتر باشد. به هر حال برند سازی کردن و داشتن یک برند قوی، خوشنام بودن، معروف بودن باعث می شود که شما نتایج بهتری داشته باشید. یادم می آید یکی از اساتید خودم صحبت این را می کرد که مقایسه می کرد شرکت BMW را با شرکت جنرال موتورز GM و می گفت هردوی این ها ماشین تولید می کنند و هر دوی آن ها اصول SEO و بهینه سازی موتورهای جستجوگر را رعایت می کنند ولی به دلیل این که برند BMW قوی تری است و به طور کلی در گوگل مردم آن را بیشتر سرچ می کنند و دنبالش می گردند تا برند GM، در نتیجه گوگل هم نگاه می کند و می بیند مردم بیشتر دارند دنبال چه می گردند آن برند قوی تر است و در نتیجه آن را بیشتر و بهتر در کلیدواژه های مرتبط نمایش می دهد. پس کلا هم نکته ی آخر این است که برند سازی کنید و سعی کنید برندتان را تقویت کنید.

6 نکته راجع به تولید محتوا گفتم و 6 نکته راجع به در واقع طراحی وبسایت و نکته های ریز دیگر. امیدوارم مجموعا این نکاتی که خدمتتان گفتم کمکتان بکند که بتوانید به صفحه ی اول گوگل بیایید و بتوانید بازدید کننده های خیلی بیشتری برای وبسایتتان در واقع به دست بیاورید و نهایتا در مسیری بیفتید که "آتش زندگی و کسب و کارتان را روشن کنید!"

ویدیو را ببینید و برای عزیزانتان بفرستید. 

 

برند خود را بسازید و در بازار معروف شوید! برای مشاهده 1 ساعت کلاس ویدیویی رایگان 1-2-3 جذب مشتری از زبان دکتر شهاب اناری، همکار برایان تریسی و مربی حرفه ای  کسب و کار، در پایین صفحه ایمیلتان را وارد نمایید.

 

فایل صوتی: 

Comments

نظر دهید