رابطه جذابیت فیزیکی و شادی

امروز با شما دوستان خوبم می خواهم در مورد اینکه زیبایی چقدر روی شادی تاثیر دارد صحبت کنم.

 نظر شما چیست؟ اینکه انسان جذابیت فیزیکی داشته باشد چقدر روی شاد بودنش تاثیر دارد؟

خیلی جالب است اگر بدانید که تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده و تحقیقات روانشناسی مثبت نشان می دهد که شاد بودن و زیبایی هیچ ارتباط مستقیمی با هم ندارند.

ممکن است بعضی از شما تعجب کنید. خودم اولین بار که این تحقیقات را مطالعه می کردم که شرایط مالی، شرایط فیزیکی و زیبایی ظاهری هیچ تاثیری روی شادی ندارد، خیلی تعجب کردم، اما وقتی آمار های تحقیقات و نتایج مطالعات دانشگاهی را بررسی می کردم، می دیدم که واقعاً همینطور است.

مثلاً در مورد زیبایی و جذابیت فیزیکی نشان داده شده که علیرغم اینکه جراحی های زیبایی به مقدار بسیار زیاد در حال انجام شدن است، مردم بعد از آن جراحی فقط برای مدت خیلی کوتاهی سطح شادیشان بالاتر می رود و بعد به آن عادت می کنند.

مثلاً کسی که بینی اش را عمل می کند یا جراحی زیبایی دیگری انجام می دهد، یک مدت کوتاهی بعد از آن خوشحال است، اما بعدش به شرایط خودش عادت می کند و سطح شادی اش به همان سطح شادی قبلی بر میگردد.

و خیلی جالب است که معمولاً وقتی از مردم می پرسند که "چقدر شاد هستی؟" تحقیقات نشان می دهد که مردم به طور خاص به جذابیت فیزیکی شان فکر نمی کنند.

وقتی بطور کلی می پرسند که چقدر شاد هستید، سطح “عمومی شادی خود را در نظر می گیرند و در مورد جذابیت فیزیکی خود خیلی فکر نمی کنند و بر اساس آن پاسخ نمی دهند.

بنابراین یادمان باشد که عوامل بیرونی مانند شرایط مالی، جذابیت فیزیکی و غیره، علیرغم آنچه که ممکن است اغلب ما فکر کنیم، روی میزان شادی ما تاثیر ندارد،

و باید از استراتژی های مربوطه برای شاد بودن استفاده‌ی درست کرد که در ویدئو های دیگر به آن ها می پردازیم.

دوست و مربی شما، شهاب اناری.

برای سفارش کتابهای پرفروش دکتر اناری ("1-2-3 بدرخش" و "از تخصص به درآمد") که مخاطبانی فارسی زبان از 19 کشور مختلف داشته اند، به وبسایت ایشان مراجعه فرمایید: www.shahabanari.com

Comments

توسط نیتا در 2019-08-06 08:38

سلام امروزه برای برقراری ارتباط بهتراست به زبان انگلیسی تسلط داشته باشیم تی ال پی اس اموزش های مفیدی برای زبان انگلیسی دارد حتما بازدید کنید.

نظر دهید