فرمولی برای موفقیت

بسیاری از مردم پیش من می آیند و به من میگویند: شهاب تو با بیش از ۳۰ هزار نفر در طول دوران کاری هفده،هجده ساله ات کار کرده ای.تو در سه زمینه شغلی و صنعتی متفاوت موفق شده ای.تو بیش از ۲۰ میلیون دلار محصول و سرویس فروخته ای. بنابراین فرمول تو برای موفقیت چیست؟ آیا میتوانی آن را در یک یا دو دقیقه خلاصه کنی؟

جواب بسیار ساده است زیرا من فرمول خودم را۱۲۳ برای موفقیتمی نامم.

حالا این فرمول جادویی چیست؟

شماره یک: به گذشته تان نگاه کنید.

این شامل دو قدم کوچک میشود.قدم کوچک شماره ۱:شما باید نگرش خودتان را کنترل کنید.شماباید نحوه پاسخ دهیتان را به وقایع بیرونی خودتان کنترل کنید.اینکه چگونه فعال و پاسخگو باشید در برابر واکنش پذیر بودن

قدم کوچک شماره ۲: چگونه میتوانید بلوک های ذهنی خودتان را که در طول زندگیتان شکل داده اید؛ آزاد بکنید؟هرکدام از ما دنیا را درون لنزهایمان می بینیم . ما فیلتر های مشخصی را در برابر چشم هایمان قرار داده ایم.ما خودمان و دنیا را درون این لنزها می بینیم.این لنزها برای هرکدام از ما بر اساس تجربیاتمان،منحصر به فرد است.اینکه در طول زندگیمان چه اتفاقاتی برایمان افتاده است؟ چه مدل پدر و مادری و معلمانی داشته ایم؟ و غیره...

شماره دو: آینده را طرح ریزی کنید.

قدم کوچک شماره یک: دید ایده آل خودتان را تعریف کنید. اگر همه منابع و پول و زمان در دنیا در دست شما بود و تنها شما باید چشم انداز ایده آل خودتان را انتخاب میکردید.آن زمان انتخاب شما چه بود؟

قدم کوچک شماره دو: محیط را درست کنید. هر دو محیط بیرونی و آدمهای اطرافت که شما را حمایت و تشویق میکنند. محیط به شما کمک میکند که به سمت جلو بروید و به سوی موفقیت ادامه دهید.

شماره سه: تمرکز در زمان حال

قدم کوچک شماره اول: مدیریت زمان و بهره وری.تمرکزتان را نگه دارید و از زمانتان هوشمندانه استفاده کنید.تکنیک ها را یاد بگیرید و آن ها را به زندگی روزانه ات وارد کنید.

قدم کوچک شماره دو: عوامل تاثیرگذار بر روی انرژیتان را پیدا کنید. به این معنا که میزان انرژیی که قرار است برای هر لحظه از انجام مراحل کارتان، صرف کنید را در نظر بگیرید و عوامل تاثیر گذار روی این انرژی را هم در نظر بگیرید.

به طور خلاصه:

فرمول ۱۲۳برای موفقیت:

۱-به گذشته نگاه کنید. انرژی تان را در گذشته رها  کنید. موانع ذهنی که مانع از رسیدن شما به موفقیت شده اند را از میان بردارید.

۲-به آینده نگاه کنید.چشم انداز ایده آلتان را تعریف کنید و هدف گذاری کنید.محیطی را بسازید که شما را به سمت اهدافت حمایت کند.

۳-به زمان حال برگردید و وقت و انرژیتان را با بی رحمی متمرکز کنید.تا بتوانید به سمت جلو و به سوی اهدافتان ادامه دهید.

 

"آتش زندگی و کسب و کارتان را روشن کنید"

دکتر شهاب اناری

 

 

پیشنهاد ویژه: نسخه رایگان کتاب 1-2-3 بدرخش دکتر اناری را دریافت کنید. این کتاب انگیزشی ظرف چند ماه گذشته 25000 جلد فروش داشته است. اینجا را کلیک کنید.

 

Comments

نظر دهید