مشتری می گوید: گران است - سه راه حل طلایی

در این ویدیو دکتر اناری سه راه حل طلایی برای حل معضل قیمت در ذهن مشتری ها ارائه می دهد.

سلام

من دکتر شهاب اناری هستم؛ خالق دورۀ جامع  " 1،2،3 جذب مشتری" که در آن به شما یاد می دهیم از دانش و تخصصتان درآمد بالایی کسب کنید.

خیلی از اوقات محصول و یا خدماتی که ارائه می دهیم، بسیار ارزشمند است ولی مشتریان به قیمت آن اعتراض دارند و می گویند ای کاش پول کافی برای خرید آن را داشتیم.

در قبال این مسئله چه کاری باید انجام داد؟

من می خواهم در این ویدیو با شما سه تکنیک طلایی را در میان بگذارم که به شما کمک خواهد کرد به طور شگفت انگیزی مسئله قیمت را در نزد مشتری ها کمرنگ کنید.

یک روش برای شکستن معضل قیمت در ذهن مشتری ها این است که قیمت محصولات و خدمات خود را با محصولات و خدمات خیلی گران تر که می تواند یکی از آپشن ها باشد، مقایسه کنیم. (مثلا یادم هست که وقتی می خواستم در یک دوره ی بازاریابی ثبت نام کنم، مدرس آن دوره بازار یابی مساله را به این شکل مطرح کرد که شما می توانید این دوره را از من با این قیمت تهیه کنید و در مقابل آپشن دیگر شما شرکت در یک دوره ی MBA در یکی از دانشگاه های برتر آمریکا شمالی است که شما باید 10 تا 20 برابر این قیمت را برای آن پرداخت کنید.)

پس وقتی آپشن خود را با یک آپشن خیلی گران تر مقایسه کنیم، مسئله قیمت در ذهن مشتری ها بسیار کمرنگ تر خواهد شد.

دومین روش آن است که قیمت را در ذهن مشتری خرد کنیم وآن را به اجزای کوچکتر تبدیل کنیم.

حال یعنی چی؟

یعنی مثلا اگر فردی برای خرید خانه دو گزینه داشته باشد و خانه دوم 100 هزار دلار گران تر باشد، می توانیم به او بگوییم که شما 100 هزار دلار بیشتر هزینه می کنید، اما این را در نظر بگیرید که احتمالا 10 سال در این خانه زندگی خواهید کرد و این 100 هزار دلار عملا به 10 هزار دلار در سال خرد میشود و این 10 هزار دلار هزینه بیشتر، با تقسیم بر 365 روز سال تبدیل به 20 تا 30 دلار هزینه در روز می شود. در واقع، در قبال 100 هزار دلار هزینه بیشتر که به معنی 30 دلار هزینه به ازای هر روز است، امکانات بیشتری مانند موقعیت بهتر، لوکیشن بهتر، اتاق های بیشتر و ... به دست خواهد آمد.

و نهایتا در روش سوم می توانید به مشتریان نشان دهید که قیمت تک تک اجزای پکج شما در کنار هم، از قیمتی که شما برای پکج خود ارائه می دهید، به مراتب بیشتر است. یعنی شما با پیشنهاد پکج خود به مشتری در مقابل تهیه ی تک تک اجزای پکج به صورت جداگانه، قیمت مناسب تری را ارائه می دهید. شما این مورد را در رستوران ها و فست فودها مشاهده می کنید. مثلا اگر بخواهید همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده و نوشابه را به صورت جداگانه تهیه کنید، باید هزینه ی بیشتری در مقابل تهیه ی یک وعده غذایی به صورت یک کامبو یا یک پکیج بپردازید.

حال من از شما می خواهم به این مساله فکر کنید که در ارائه محصولات و خدمات خود، چگونه می توانید از این سه ایده ی طلایی استفاده کنید.

در روش اول شما می توانید پکج خود را با یک پکج خیلی گران تر مقایسه کنید و نشان دهید قیمتی که شما ارائه می دهید، به مراتب مناسب تر است.

در دومین روش قیمت را بشکنید تا مشتری ببیند در مقیاس روزانه، هزینه زیادی پرداخت نمی کند.

و در آخر نشان دهید که قیمت تک تک اجزای پکج شما در کنار هم بسیار بالاتر از قیمتی است که شما برای پکج خود ارائه می دهید.

ما یک درصدی هستیم.

 

Comments

توسط جیران در 2018-11-13 01:25

نظر دهید