چرا باید کسی به من توجه کنه؟

بسیاری از سخنران ها، مدرس ها، مشاور ها و مربی هایی که وارد بازار می شن از خودشون می پرسن: «چرا کسی باید به من توجه کنه؟» اون ها نگاه می کنن یک سری رقیب پر سابقه و پر قدرت از قبل در بازار هستن که مردم اون ها رو فالو می کنن، از اون ها خرید می کنن و به اون ها توجه می کنن و یک فرد تازه کار به خودش تردید می کنه و می گه: «چرا کسی باید به من توجه کنه؟»

ببین دوست خوب من، حتی بزرگ ترین و تاثیرگذارترین انسان هایی که در تاریخ اومدن و رفتن مثل پیامبر ها، مثل بزرگترین ادبا و مثل کسانی که جنبش های جهانی راه انداختن، اگه دقت کنی، هیچ وقت تموم مردم دنیا رو نتونستن تحت تاثیر قرار بدن. در بهترین حالت افرادی که با اون ها ارتباط برقرار کردن تحت تاثیر اون ها قرار گرفتن و در طی اعصار شاید تعداد این ها بیشتر و بیشتر شده. نکته ای که می خوام اینجا به شما بگم اینه که شما باید اون گروه ایده آل مخاطب خودت رو پیدا کنی که با تو، با سبک تو، با داستان تو و با روش تو ارتباط برقرار کنن.

ببینید، در کوچینگ ما یک اصل جهان شمول داریم و میگیم هر انسانی در هر لحظه ای هم دانش آموزه و هم معلمه. منظور من این نیست که شما واقعا مدرسه میرین یا دانشگاه میرین. منظور من اینه که در هر لحظه ای شما مثل یک دانش آموز می تونین از یک کسی الگو بگیرین، تاثیر بگیرین، درس بگیرین و در همون لحظه دقیقاً می تونین روی یک کس دیگری تاثیر بذارید، الگوی او بشید و به او چیزی یاد بدید. نکته اساسی اینجاست که شما قرار نیست همه رو تحت تاثیر قرار بدید. اگر مخاطب ایده‌آل خودتون رو پیدا کنید، مطمئن باشید، من به شما قول میدم که اون ها منتظر این هستن که یک کسی مثل شما، به سبک شما، به سبک منحصر به فرد شما و با داستان ویژه و منحصر به فرد شما بیاد و اون ها رو تحت تاثیر قرار بده. ببینید، نگاه کنید،من در همین ویدیو دارم با سخنران ها، مشاور ها، مدرس ها و مربی هایی که تازه کارن و به خودشون تردید دارن و فکر می کنن چه جایگاهی من دارم توی این بازار، صحبت می کنم و اون ها با این حرف من ارتباط برقرار می کنن چون من هم خودم در یک لحظاتی در اون موقعیت بودم. بنابراین قرار نیست این ویدیو تمام مردم دنیا رو تحت تاثیر قرار بده ولی اون گروهی که باید تأثیر بپذیرن، تاثیر خواهند پذیرفت و اون گروهی که احساس می کنن می تونن از من کمک بگیرن میان به سراغم و این درست ترین کاریه که باید انجام بشه. به خاطر این که شما قرار نیست همه رو تحت تاثیر قرار بدین. شما قرار است اون گروهی رو تحت تاثیر قرار بدین که با شما، با سبک شما و با داستان شما ارتباط برقرار می کنن.

حالا سوال اساسی اینه: آیا برند شخصی خاص خودتون رو می شناسین؟ آیا اون گروه رو می شناسین و دقیقا می دونین چه ارزش منحصر به فردی دارین به اون ها ارائه میدین؟

 

 

برای سفارش کتابهای پرفروش دکتر اناری ("1-2-3 بدرخش" و "از تخصص به درآمد") که مخاطبانی فارسی زبان از 19 کشور مختلف داشته اند، اینجا را کلیک کنید.

 

Comments

نظر دهید