چطوری ظرف کمتر از ده دقیقه می تونیم اراده مون رو تقویت بکنیم؟

من راجع به تقویت اراده بر اساس اصول روان شناسی مثبت و کوچینگ ویدیو های دیگری هم براتون تولید کردم. ولی گاهی ما می خوایم ظرف کمتر از ده دقیقه عملکرد، تمرکز و اراده مون رو تقویت بکنیم. چطور می تونیم این کار رو بکنیم؟

سه تا راه حل بر اساس تحقیقات دانشگاهی وجود داره که امروز من می خوام با شما به اشتراک بگذارم:

1- راه حل اول اینه که فکر کنیم به افراد با اراده. بله، درست شنیدین! تحقیقات دانشگاهی نشون می ده که وقتی افراد به افراد با اراده فکر می کنن در لحظه اراده شون برای کار های دشوار تقویت می شه.

2- راه حل دوم اینه که کاری رو انجام بدین که مودتون و حس روحی تون رو در اون لحظه ببره بالا. مثلا تحقیقات دانشگاهی نشون داده دیدن ویدیو های کمدی و گوش دادن به موزیک های پرانگیزه و پرانرژی و فکر کردن به اهداف و ارزش های والای انسانی، همه این ها تونسته مود فرد رو ببره بالا و در نهایت ظرف چند دقیقه کوتاه اراده اش رو تقویت کنه.

3- و سومی که فکر کنم خیلی هاتون خوشتون بیاد، مصرف گلوکزه! یعنی خوردن و آشامیدن چیز هایی که به بدنتون قند برسونه و این ها نشون داده شده که ظرف کمتر از ده دقیقه باعث می شه که اراده فرد تقویت بشه. البته خب باید به فکر دندون هامون باشیم و اگه دراز مدت این کار رو بکنیم ممکنه دیابت بگیریم! قطعا این راه حل دراز مدتش نیست ولی اگر در یک لحظاتی شما نیاز داشتین ظرف کمتر از ده دقیقه تمرکز، عملکرد و اراده تون رو تقویت بکنین، این سه تا راه حل قطعا کمک تون می کنه.

 

برای سفارش کتابهای پرفروش دکتر اناری ("1-2-3 بدرخش" و "از تخصص به درآمد") که مخاطبانی فارسی زبان از 19 کشور مختلف داشته اند، اینجا را کلیک کنید.