برای اطلاع بیشتر از کتاب "از تخصص به درآمد" دکتر اناری (فرمول قدم به قدم برای کسب درآمد بالا از دانش و مهارت تخصصی) اینجا را کلیک کنید.

واقعیت این است که من در مهمانی ‌ها یا رویدادهای نت‌ورکینگ، تجربه زیادی در مواجهه با آدم هایی داشته ام که وقتی از آن ها سوال پرسیدم که "کار شما چیست؟" و آن ها شروع به پاسخ دادن کردند و حتی گاهی اوقات 5 الی 10 دقیقه هم توضیح دادند، اما بعد از این 10 دقیقه، اصلاً متوجه نشدم که کار آن ها چیست! آن ها یا خیلی کسل‌کننده و کُلی جواب می‌دادند و تنها از اسم شغلشان به عنوان توضیح استفاده می کردند، یا خیلی توضیحات پیچیده می دادند که من متوجه آن نمی شدم. مطمئنم شما هم این تجربه را قبلاً داشته اید.

پس در این ویدئو کوتاه، یک فرمول 5 مرحله‌ای به شما ارائه می دهم که می توانید به کمک آن، شغل خود را خیلی موئر و مختصر توصیف کنید.

 

  1. اولین مرحله، تعریف دقیق "شنونده‌ی هدف" شما است و منظورم از شنونده هدف، افرادی است که شما خدمتی به آن ها ارائه می دهید و می خواهید با آن ها کار کنید. این افراد چه کسانی هستند؟ آن ها را از نظر آماری و روانشناختی تعریف کنید. پس در مورد سن و جنسیت آن ها فکر کنید. در مورد محل زندگی، شغل و درآمد آن ها فکر کنید. حتی از نظر روانشناختی، مثلاً اینکه در چه رسانه اجتماعی فعال هستند؟ چه نوع کتاب هایی می خوانند؟ چه عادت هایی دارند؟ و از این قبیل اطلاعات. برای مثال در حرفه‌ی من، "شنونده‌ی هدف" من صاحبان کسب و کار کوچکی هستند که یا در ابتدای راه کسب و کار خود هستند و یا مدتیست در این راه هستند اما می خواهند آن را به مرحله بعدی گسترش دهند.

 

  1. دومین مرحله این است که از خود بپرسید "نیازهای این افراد چیست؟ چالش‌های این افراد چه هست؟" پس در حرفه من، شنونده‌ی هدف چالش‌هایی از قبیل نداشتن مشتریان کافی، رقابت شدید در مارکت، نداشتن یک برند قوی و عدم اعتماد کافی در بین بخشی از مشتریانش دارد.

 

 

  1. سومین سوال و سومین مرحله این است که از خود بپرسید "اهداف این افراد چیست؟ به چه هدفی می خواهند دست پیدا کنند؟" پس به جنبه های مالی، احساسی، و حتی جنبه های فیزیکی و روحی که این افراد می خواهند به آن برسند و آن را کسب کنند فکر کنید. در حرفه من، اهداف "شنونده هدف" پیشرفت کسب و کارشان، گرفتن مشتریان بیشتر، افزایش درآمد، کسب استقلال مادی، بیشتر شدن وقت و تنظیم و بالانس بهتر بین کار و زندگی است.

 

  1. سوال چهارمی که باید از خود بپرسید این است که "یک نتیجه بزرگ و اصلی که کار کردن با شما به همراه دارد چیست؟ یک قولِ بزرگ و مهم که به مشتریان خود می دهید و می توانید آن را برآورده کنید چه هست؟" اگر این سوال را از من بپرسید خواهم گفت یک قول و یک نتیجه بزرگ و مهم در کار من، جذب مشتریان بیشتر است.

 

 

  1. و سوال پنجم، آخرین قسمت و آخرین مرحله از این فرمول پنج مر‌حله‌ای این است که "چطور می توانید به این افراد کمک کنید که مشکلات و چالش های خود را حل کنند و چگونه می توانید کمکشان کنید که به هدف هایشان برسند؟ متودولوژی شما چیست؟ چطور این کار را می کنید؟ و از چه لحاظ با بقیه تفاوت دارد؟" اگر از من بپرسید خواهم گفت که من از تمامی مهارت های کوچینگ و مشاوره ای خود و همچنین از تجارب خودم به عنوان یک صاحب بیزینس کوچک به مدت بالغ بر 17-18 سال به عنوان یک ابزار استفاده می کنم تا به مشتریانم کمک کنم به اهداف خود برسند.

 

پس هر آنچه که در مورد شغل و حرفه خود می خواهید بگویید، اگر می خواهید خیلی خلاصه باشد، می توانید تنها مارکت هدف و یک نتیجه اصلی که از کار کردن با شما حاصل می شود را بیان کنید. پس اگر من بخواهم خیلی خلاصه کارم را توضیح دهم می گویم من به کسب و کارهای کوچک کمک می کنم که مشتریان بیشتری جذب کنند. اما اگر بخواهید کمی دقیق تر و با جزئیات بیشتر توضیح دهید می توانید در مورد نیازها و اهداف آن ها صحبت کنید و همینطور در مورد اینکه چگونه می توانید مشکلات آن ها را حل کنید و کمکشان کنید که به اهداف خود برسند.

پس از این فرمول پنج مرحله‌ای استفاده کنید و با چشم خود ببینید چه اتفاقی می افتد.

"آتش زندگی و کسب و کارتان را روشن کنید"

دکتر شهاب اناری

 

برای اطلاع بیشتر از کتاب "از تخصص به درآمد" دکتر اناری (فرمول قدم به قدم برای کسب درآمد بالا از دانش و مهارت تخصصی) اینجا را کلیک کنید.

 

Comments

نظر دهید