چگونه می توانید مشتریان بالقوه را متقاعد کنید که امروز اقدام کنند ؟

در این ویدئو کوتاه، من 5 روش را با شما در میان میگذارم که میتوانید مشتریان احتمالی را متقاعد کنید که امروز اقدام کنند و چیزی را که امروز میتوانند انجام دهند، به فردا نیندازند.

 

بارها در گفت و گوهای مربوط به خرید و فروش، وقتی به  انتهای فروش میرسید، احساس میکنید که مشتری نمیخواهد تصمیم به خرید بگیرد. اگرچه آنها مشتریان واجد شرایطی هستند و میخواهند که خرید کنند، اما مایلند به تعویق بیاندازند. بنابراین ما چگونه میتوانیم که اقدام موثری روی مشتری در حین فروش انجام دهیم؟

شماره 1، ددلاین یا حداکثر زمان معرفی کنید. به آنها بگویید که این پیشنهاد و این پکیج خاص از خدمات و کالا، تا مدت مشخصی موجود است و بعد از تاریخی مشخص، هیچگاه وجود نخواهد داشت. بنابراین، وقتی ددلاین یا مهلت وجود دارد، فشار زمانی وجود دارد و مشتری اقدام میکند و آن کاری که باید انجام دهد را انجام می دهد.

شماره 2، به آنها بگویید که تعداد محدودی از این پکیج ها، خدمات و کالا ها وجود دارد و اگر آنها همین الان اقدام نکنند، هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها بتوانند مشابه این پکیج فوق العاده را بعداً بدست آورند.

شماره 3، جایزه تعریف کنید. به آنها بگویی که اگر این پکیج، خدمات یا کالا را بگیرند، 1، 2، 3،....10 جایزه مختلف خواهند گرفت و اگر آنها ارزش این جایزه ها را حساب کنند، آنها ارزش بسیار زیادی در مقابل مبلغ پرداختی بدست می آورند.

شماره 4، قیمت زود هنگام تعریف کنید. به آنها بگویید که اگر تا تاریخ معینی خرید کنند، قیمت زود هنگام خواهند گرفت.(قیمت زود هنگام، قیمت ارزان تر است.) و بعد از آن، تخفیف برداشته میشود و آنها باید قیمت کامل (بدون تخفیف) را بپردازند. دوباره در اینجا، فشار بسیار مشابه حالت معرفی حداکثر زمان  است و مشتری را مجبور میکند که رو به جلو حرکت و اقدام کند.

شماره 5، نکته آخر این است که شما باید شرایط را برای واکنش به پیشنهادتان بسیار آسان کنید. با این جمله منظور این است که  به مشتری کمک کنید که محصول و خدمات شما را به راحتی و بدون ترک موقعیت مطمئنه، محل کار و یا اتاق خود خریداری کند. آنها فقط بایستی کارت اعتباری خود را بیرون آورند و جزئیات خود را به صورت آنلاین یا با شماره گیری تلفن گویا، وارد نمایند. شرایط واکنش به پیشنهادتان را سخت و مشکل نکنید.

امیدوارم این 5 نکته، شما را  در اقدام بر روی رفتار با مشتری و انتخاب پیشنهادات ویژه کمک کند.

"آتش زندگی و کسب و کارتان را روشن کنید"

دکتر شهاب اناری

 

برای اطلاع بیشتر از کتاب "از تخصص به درآمد" دکتر اناری (فرمول قدم به قدم برای کسب درآمد بالا از دانش و مهارت تخصصی) اینجا را کلیک کنید.

 

Comments

نظر دهید