کلیدی ترین عامل موفقیت  برای یک مدرس یا مشاور

مهم ترین عامل برای موفقیت به عنوان یک مدرس، سخنران، مشاور یا مربی اینه که مهارت های لازم خودتون رو در این حیطه ها تقویت کنید.

ببینین، اگه میخواین سخنران یا نویسنده ای بشین که مردم بهش توجه کنن، اگه میخواین در مشاوره، مربیگری، یا در شبکه های اجتماعی اسم در کنید، باید در این زمینه ها مهارت تون رو تقویت کنید. ببینین، مهم نیست که الان مهارت خیلی بالایی ندارین یا وقتی دارین شروع می کنین، خیلی خوب نیستین. من هم نبودم! وقتی که اولین بار اولین کتابم رو نوشتم، حدوداً بیست و شش سال پیش با کمک برادرم، اون کتاب سه میلیون تومان ضرر داد که اون موقع خیلی پول بود برای ما! کتابمون موفق نشد ولی چون هدف مون روشن بود و میخواستیم در این حیطه صاحب اثر باشیم و موفق بشیم ادامه دادیم و بعد از شش سال تلاش و کوشش کتابمون اسم در کرد و از اون به بعد نزدیک به سه میلیون جلد از کتاب های من فروش داشته. من همون آدمی ام که کتاب اولم موفق نبوده! ولی الان کتاب های یک دو سه بدرخش یا از تخصص به درآمد من از نوزده کشور خواننده داشته! بنابراین مهم نیست که از کجا شروع می کنید. همیشه می تونید بهتر بشید.

در زمینه سخنرانی و تدریس بهتون بگم اولین سالی که من شروع کردم به تدریس، اون موقع، آموزش زبان، کلاسم فقط یک نفر دانش آموز داشت که اون هم یکی از دوست هامون بود! یکی از فامیل های دورمون بود که بیشتر دوست مون بود تا فامیل مون. یک نفر دانش آموز داشتم! ولی بعدش موفق تر شدم و موفق تر شدم تا رسیدم به کلاس ها و همایش های هزار نفری و در سالن های دو یا سه هزار نفری سخنرانی و تدریس کردم.

یا وقتی در کانادا من شرکتم رو شروع کردم و شروع کردم به سخنرانی و تدریس، اولین کلاسم فقط سه نفر توش بودن. فقط سه نفر شرکت کردن! ولی همین اواخر یکی از بزرگترین همایش های آموزشی بین المللی رو به صورت آنلاین برگزار کردیم و بیش از هشت هزار ثبت نام کننده داشتیم.

میخوام بهتون بگم که در ابتدا ممکنه شما اون مهارت رو نداشته باشین و اون موفقیت رو نداشته باشین ولی یواش، یواش وقتی استمرار داشته باشین و مهارت هاتون رو تقویت بکنین، بهتر و بهتر میشین.

به تولید محتوای شبکه های اجتماعی نگاه کنید. من الان خودم رو که نگاه می کنم می بینم که نسبت به یک سال گذشته ام، نسبت به دو سال گذشته ام و سه سال گذشته ام، از همه لحاظ بهتر و بهتر شدم! هنوز بهترین نیستم و هنوز می تونم خیلی بهتر از این هم بشم ولی وقتی خودم رو مقایسه می کنم با یک سال، دو سال یا سه سال پیشم می بینم چقدر پیشرفت کردم، چقدر بهتر تولید محتوا می کنم و شما هم همین طورین! ممکنه الانی که دارین شروع می کنین از همه لحاظ بهتر نباشین از جهت محتوا، از جهت ارائه، از جهت تولید ولی قطعاً می تونید بهتر و بهتر و بهتر بشید و مهم ترین نکته ای که باید رعایت بکنید همین تقویت مهارت هاست.

پس گوش تون رو به حرف منفی باف ها ببندید، صبر و حوصله داشته باشید و ادامه بدید. شما می تونید!

 

برای سفارش کتابهای پرفروش دکتر اناری ("1-2-3 بدرخش" و "از تخصص به درآمد") که مخاطبانی فارسی زبان از 19 کشور مختلف داشته اند، اینجا را کلیک کنید.

Comments

نظر دهید