کووید 19: از لحاظ مالی نگرانید؟

دوست های عزیزم خیلی هامون به خاطر کووید نوزده بخشی یا کل درآمدمون رو از دست دادیم؛ چون مجبور شدیم توی خونه بمونیم. خیلی هامون نگران خرج و مخارجمون در این ماه و ماه های آینده هستیم که خیلی هم منطقیه؛ اما چیزی که من توجه کردم اینه که اغلب افرادی بیش از حد نگرانن و می ترسن که پرهیز می کنن از این که بشینن و خرج و مخارجشون رو دقیقا بنویسن و منابعی که دارن رو بررسی کنن.

مثلا وقتی من با همسرم نشستیم و نوشتیم که چه خرج هایی داریم این ماه، دیدیم خیلی خرج هامون کمتر شده چون دیگه رستوران نمیریم  ؛بچه رو دیگه پول مهد کودک و مدرسه اش رو لازم نیست بدیم؛ پول بنزینمون کمتر شده و غیره ذلک و یک سری منابعی هست که می تونیم ازش استفاده بکنیم: منابع مالی که به صورت پس انداز و غیره ذخیره کردیم یا ماشینمون رو می تونیم بفروشیم و خیلی چیز های دیگه.

حالا من دوست دارم از شما بخوام که بنشینین و بنویسین و برای خودتون روشن کنین که چه خرج هایی دارین و چه منابعی دارین که ازش استفاده کنین.

 

برای اطلاع بیشتر از کتاب "از تخصص به درآمد" دکتر اناری (فرمول قدم به قدم برای کسب درآمد بالا از دانش و مهارت تخصصی) اینجا را کلیک کنید.

Comments

نظر دهید