یک راه واقعی که می تونه درآمدتون رو 100 برابر کنه!

تمرکز روی گوشه بازار و تخصصی کار کردن می تونه درآمدتون رو تا ده برابر و گاهی صد برابر افزایش بده.

من همیشه این مثال رو زده ام، وقتی شما بینی تون می شکنه، آیا پیش یک پزشک عمومی میرین یا پیش یک پزشک متخصص گوش و حلق و بینی یا جراحی پلاستیک؟ برای عمل کردن ما به متخصص مراجعه می کنیم، حتی اگه لازم باشه که ده برابر یا شاید صد برابر هم هزینه کنیم.

مثال دیگه ای براتون بزنم: آرایشگر ها رو مقایسه کنید. ما یک تعداد زیادی آرایشگر معمولی داریم که کار عمومی آرایشگری رو انجام می دن و یک درآمد متوسط دارن و در مقابلش یک سری آرایشگر متخصص داریم که مثلاً روی آرایش عروس تمرکز کردن و حتی برخی از اون ها روی یک سبک خاصی از آرایش عروس تمرکز کردن و اون های تا ده برابر و گاهی تا صد برابر بیشتر از یک آرایشگر معمولی درآمد دارن.

مثالی از خودم بزنم: چندین سال پیش وقتی من کار بیزنس کوچینگ رو شروع کرده بودم، جنرالیست بودم و سعی می کردم به همه بیزنس های کوچیک کمک کنم. توی برخی موفق بودم، توی برخی اون  قدر هم موفق نبودم. ولی بعدش که اومدم تمرکز کردم که به افرادی کمک کنم که می خوان برند شخصی قوی داشته باشن و از اون طریق بیزنس شون رو رشد بدن، درآمدم خیلی بیشتر شد، کارم تخصصی تر شد، مشتریان ایده آل خودم رو تونستم پیدا بکنم و اون ها هم راحت تر تونستن من رو پیدا بکنن. الان محصولات و خدماتم دقیقا به درد اون ها می خوره و اون ها حاضرن بابتش پول خیلی بیشتری از یک آدم جنرالیست بدن.

بنابراین نهایتاً انتخاب گوشه بازار، تخصصی کار کردن و پیدا کردن اون مشتریان ایده آلی که نیاز به خدمات و محصولات شما دارن و حاضرن بابتش پول بدن، باعث می شه که شما بیزنس موفق تری داشته باشین، برند قوی تری داشته باشین و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشین.

 

برای سفارش کتابهای پرفروش دکتر اناری ("1-2-3 بدرخش" و "از تخصص به درآمد") که مخاطبانی فارسی زبان از 19 کشور مختلف داشته اند، اینجا را کلیک کنید.

Comments

نظر دهید