3 روش غلبه بر بی انگیزگی

هدف مهمی دارید اما در وسط راه بی انگیزه می شوید؟ خسته می شوید؟ حال و حوصله ادامه را از دست می دهید؟ در این ویدیو 3 روش بسیار موثر کوچینگ معرفی می کنم که چطور می توانید انگیزه خود را در میانه مسیر حفظ کنید، به هدفتان پایبند بمانید و با استحکام به سمت هدفتان پیش روید.

چطور امکان دارد بر بی انگیزگی میانه مسیر غلبه کرد؟

چگونه می شود بعد از اینکه شروع کردیم قدم به سمت اهداف برداریم ؟ و بعد از مدتی که کاهلی و سستی به   سراغمان می آید، چگونه بر آن غلبه کنیم و انگیزه خود را قوی و محکم نگه داریم ، و به سمت اهداف و رویاهایمان قدم برداریم ؟ در واقع وقتی ما انسانها به سوی اهداف قدم برمی‌داریم، گاهی موضوعات هیجان انگیز جدیدی پیش می‌آید که ذهن ما را منحرف می‌کنند و یا انحرافات ذهنی پیش می‌ آورد که باعث می‌شود ما از کارهای اصلی غافل بمانیم و یا اینکه صرفاً خسته می‌شویم و انگیزه و انرژی لازم برای ادامه مسیر را نداریم . امروز سه نکته را با شما در میان مي ‌گذارم، که بر تنبلی و کاهلی بین مسیر و حفظ انگیزه برای رسیدن به اهدافمان كمك مي كند.

نكته اول: عادت تصویرسازی ذهنی را به طور منظم برای خود ایجاد کنیم.

البته تصویرسازی سه بخش است.

١_تصویرسازی اقداماتی که باید انجام داد، برای رسیدن به هدف، مثلا اگر هدف، کم کردن وزن باشد تصویر سازی می کنیم برای اقدامات لازم برای رسیدن به آن هدف، تهیه غذای سالم و ورزش کردن و ... ..

٢_تصویرسازی مشکلاتی که ممکن است در ادامه مسیر برای ما پیش بیاید و اینکه ما باید با چه استراتژی با آن برخورد نماییم ؟ مثلا اگر در ادامه مسیر رژيم غذايي، خواستيم غذای چرب و خارج از رژیم بخوریم، چه سیاست یا استراتژی به کار ببریم، که مانع از این کار شویم؟

٣_تصویر سازی ذهنی، لحظه رسیدن به هدف که آن رویا عملی می‌شود و ما به آن نقطه اى كه دلخواهمان است، رسیده ایم و در آن لحظه چه احساسی داریم؟ کجا هستیم ؟ چه حسی در مورد این لحظه ى گذشتن از خط پايان داريم؟ اطرافیان در مورد آن چه نظری دارند؟ هرچه با جزئیات، این تصویرسازی را برای خودمان انجام دهیم قدم‌های بلندتری رو به جلو و به سوي موفقيت برميداریم

این تصویر سازی را به صورت یک عادت منظم در برنامه روزانه لحاظ کنیم توصیه من این است که در برنامه روزانه حداقل یک بار و ترجیحا دو تا سه بار این تصویر سازی را انجام دهیم. نهایتا  در طول روز 3 دقیقه وقت ما را می‌گیرد. بهتر است اول صبح این تصویر سازی انجام شود.

 نکته دوم: در فواصل منظم، پیشرفت خود را  ارزیابی کنید. من شخصا این کار را هفته ای یکبار انجام میدهم و به دانشجوها و مراجعین خود توصیه می‌کنم حداقل هفته ای یکبار  با خودشان خلوت کنند، و ببینند اقدامات انجام شده چقدر آنها را در راستای رسیدن به اهداف و رویاهایشان به پیش برده است.

خیلی از اوقات، زیاد کار کرده ایم اما کار روی اقامات استراتژی و کاربردی نبوده است یا برعکس. مثلا اگر صد در صد برنامه را اجرا نکرده ایم، ولی در رسیدن به اهداف مد نظرمان بسیار مفید و کاربردی عمل کرده ایم .این اقدامات در پیشبرد اهداف درازمدت تاثیر مثبتی خواهد داشت.

نکته سوم: به گروه حامی خود توجه داشته باشیم، یعنی یک گروه از افرادی که شما را دلگرم می‌کنند، به سمت هدف سوق می‌دهند و با تشویق و انگیزه دادن به شما انرژِی می دهند، اطراف خود ایجاد کنید. ممکن است از خانواده و نزدیکان شما افرادی باعث انگیزه و فراهم کردن فضا برای این که بتوانید روی هدفتان متمرکز شوید. اگر صاحب این گروه هستید، به شما تبریک می گویم. قدر این موهبت را بدانید زیرا بسیاری از آن، محروم اند. اگر جزء افرادی هستید که این موهبت را ندارید، نگران نباشید زیرا می توانید گروهی را پیدا کنید که هم فکر شما باشند. دنبال  گروه‌ها و تجمعاتی که افراد با افکار مشترک دارند، بگردید. اگر نمی‌توانید این گروه‌ها را پیدا کنید، خودتان این گروه را تشکیل دهید و افراد همفکر را دور هم جمع کنید و به پیش ببرید. بسیاری از مواقع گروه هایی که خودمان تشکیل می دهیم، باعث می شود برای خودمان و دیگران پشتیبان عاطفی، هیجانی، احساسی، انگیزشی ایجاد کنیم و برای قدم برداشتن محکم در رسیدن به اهداف مان تلاش کنیم.

نتیجه: عادت تصویر سازی ذهنی روزانه، ارزیابی هفتگی از میزان پیشرفت و قرار گرفتن در میان های گروه حامی خوب می‌تواند، عامل بسیار تعیین کننده باشد، که به شما کمک کند، با اطمینان قدم ها را بردارید و به بی‌انگیزگی میانه مسیر غلبه کنید.

 

این مطلب را هم بخوانید: 6 اقدام برای روزهایی که انرژی و انگیزه ندارید.

 

 آتش زندگی و کسب و کارتان را روشن کنید.

 

 

دریافت کتاب 1-2-3 بدرخش دکتر اناری. کتابی بر مبنای اصول کوچینگ برای رسیدن به عملکرد حداکثری و ورود به 1 درصد برتر در زمان کوتاه

عزیزان داخل ایران  اینجا را کلیک کنید. عزیزان ساکن خارج از ایران اینجا را کلیک کنید.

فایل صوتی: 

Comments

توسط علی صادقی در 2017-11-02 23:59

چطور باید مطالب رو دانلود کنم؟

توسط Admin در 2017-11-03 08:28

ویدیو رو می تونید  از کانال آپارات دکتر اناری و وویس رو از همینجا (با براوزر کروم) دانلود کنید

توسط Ali1221 در 2018-01-05 22:50

عالی بود آقای دکتر

توسط سینا عطایی در 2018-01-22 18:57

سلام دکتر اناری،ضمن خسته نباشید و تشکر فراوان بخاطر تمام کمک هایی که در این مسیر به ما دانش اموزان کردید.
دکتر من با مشکل مواجه شدم و میخوام راهنماییم کنید.
من مرداد ماه به پادکست ۱۲۳ رتبه برتر شما،با انرژی شروع کردم و تا نیمه ی اذرماه عالی درس خوندم،ولی یک سری اتفاقات افتاد که یک ماه و نیمه خیلی ضعیف درس خوندم،واقعا نگرانم و من واقعا میخوام تک رقمی بشم.لطفا راهنماییم کنید که در این نیمه ی مسیر،چیکارکنم که دوباره با انرژی شروع کنم و خستگی نیاد سراغم؟
با تشکر.

توسط Admin در 2018-01-23 13:25

دوست عزیز وبینارهای ماهانه برای حل همین مساله طراحی شده اند. در خدمتتون هستیم.

توسط سینا عطایی در 2018-01-24 19:07

دکتر من نمیتونم در این وبینارها شرکت کنم، خیلی از تهران فاصله داریم

توسط Admin در 2018-01-25 08:06

وبینار اینترنتی است و نیازی به حضور فیزیکی ندارد. در ضمن می تونین محصولات و کتابهای ما رو تهیه کنید.

توسط الهام جعفرپور در 2018-09-11 04:01

سلام دکتر اناری.استاد لطفا ویدیوهای انگیزشی بیشتری بذارین .واقعا تو رسیدن به هدف کمک میکنه.ممنونم

توسط مریم رشیدی در 2018-10-19 12:23

سلام اقای دکتر من روز به روز انگیزمو از دست میدم اول که میخایتم وکالت بخونم بعد ب تربیت معلم رسیدم الان میگم فقط ی دانشگاه قبول شم بعدشم دیگ حس درس ندارم انگبزه ندارم کمکم کنیدد

توسط زهرا برارین در 2018-12-28 06:15

سلام استاد خسته نباشید ممنون از فایل انگیزشی تون واقعا موثر بود مچکرم

توسط من در 2019-01-11 09:24

سلام.آیا کتاب 1.2.3 بدرخش کتاب خوبیست؟؟؟

توسط Administrator در 2019-01-11 14:36

سلیقه هر کسی متفاوت است. فقط این را بدانید که کتاب 1-2-3 بدرخش پرفروشترین کتاب روانشناسی موفقیت به زبان فارسی است.

توسط کاربر ناشناس در 2019-05-17 20:19

احینت

توسط کاربر ناشناس در 2019-05-17 20:20

احسنت بهترین کتاب هست

نظر دهید