رشد انفجاری فروش کامبیز با کوچینگ

 بسیاری از اوقات ما تو کارمون درجا میزنیم به خاطر اینکه نمی دونم چه چیزی جلومون رو گرفته. این مشکلات توی نقاط کورمونه. باورهامون خیلی از اوقات پامون رو میگیره میکشه عقب ولی دقیقا نمیدونیم درگیر چه زنجیری هستیم.  

 

کامبیز توی مکالمات فروشش  دچار مشکل شده بود. وقتی باهم شروع کردیم به کار کردن به من گفتش که ببین شهاب من کارمو خوب بلدم. تو کار بازسازی ساختمان بود. گفت: من کارم رو خوب بلدم، مهارتش رو دارم، بیزینس موفقی دارم، یک تیمی دارم برام کار میکنه ولی خیلی از اوقات وقتی وارد مکالمه فروش میشم با اینکه میدونم میتونم اون کارو انجام بدم نمیتونم طرف رو متقاعد کنم و بیزنس و ازش بگیرم. و این اذیتش میکرد و می خواست ببینه مشکل کجاست و راه حلش چیه؟

 

وقتی کار کوچینگمونو با هم دیگه شروع کردیم مشخص شد که یک باور محدود کننده جلوی عملکرد کامبیزو گرفته و اون باور اینه که چون کامبیز تحصیلات عالیه دانشگاهی نداره و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا و امثال این ها نداره، خیلی از اوقات وقتی با مشتری ها صحبت می کنه که خیلی هاشون ثروتمندند، متمول اند، خیلی هاشون تحصیلات عالیه دارند خودش رو پایین تر از آنها حس می کند. احساس می کنه به اندازه کافی خوب نیست، احساس می کنه به اندازه کافی متقاعد کننده نیست، احساس می کنه به اندازه کافی کارش ارزشمند نیست و این روی رفتارش تاثیر میذاره، این روی مکالمه ش تاثیر میذاره و این باعث میشه که اون اعتماد به نفس کافی رو در جلسه مکالمه فروش نداشته باشه و بیزنس را از دست بده علارغم اینکه کارش رو بلده، علارغم اینکه مهارتش را دارد و تیمش رو داره، نمیتونه اون بیزنس رو بگیره.

 

خوب شروع کردیم با تکنیک های کوچینگ این باور محدود کننده رو به چالش کشوندیم. همین که کامبیز ازش آگاه شد، یک انرژی خیلی منفی زیادی ازش رها شد. همینطور که یاد گرفت که اون باورها را به چالش بکشونه و به این دید برسه که فروش یک مهارته یک سری تکنیکه که هرکسی میتونه یاد بگیره لازم نیست که تو دکترا داشته باشی که تو فروش موفق باشی تو میتونی خودت بری بیاموزی، میتونی تمرین بکنی، میتونی دوره ببینی. همین ها نگاه او را عوض کرد، همین ها انرژی او را عوض کرد، همین ها مکالمات فروش او را عوض کرد و همین ها نتایج درآمد و بیزنس او را عوض کرد.

 

چند وقت پیش دوباره کامبیز و بعد از مدتی دیدم و خیلی خوشحال بود از من تشکر می‌کرد که همون مکالمات کوچینگ چقدر تونسته بیزنسش رو عوض  بکنه و این دقیقاً قدرت کوچینگه.

 

بسیاری از اوقات ما تو کارمون درجا میزنیم به خاطر اینکه نمی دونم چه چیزی جلومون رو گرفته این مشکلات توی نقاط کورمونه، باورهامون خیلی از اوقات پامون رو میگیره میکشه عقب ولی دقیقا نمیدونیم درگیر چه زنجیری هستیم.  کوچینگ کمک می کنه شما با باورهای  محدود کننده تون رو بشناسین و عواملی که جلوی رشد و موفقیت شمارو گرفته شناسایی کنید و علیهش اقدام کنید.  

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

 

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید