سعید با کوچینگ، مشکل بیزنس خانوادگی اش رو حل کرد

 قشنگی کوچینگ اینه که افراد خیلی از اوقات گیر می کند، تو دوراهی می مانند نمی دونند باید چی کار بکنند، فکر می کنند راه حلی ندارند و تو کوچینگ جوابها از درون خودشون درمیاد. 

 

سعید نگران بیزنس خانوادگی و نگران زندگی شخصیش بود. اگر برای بیزنس خانوادگی که همراه با پدرش و عموهاش مشغول بود، بیشتر وقت  میذاشت،  همسرش ناراحت می‌شد. اگه می‌آمد و با همسرش وقت صرف می کرد،  پدرش و عموهاش ناراحت می‌شدند که تو چرا برای بیزنس وقت نمیذاری. واقعاً مونده بود، کلافه بود به من می گفت من یا باید بیزنس عوض بکنم از بیزنس خانوادگی بیام بیرون برم کسب و کار خودمو راه بندازم یا نمیدونم چرا هرچقدر به همسرم توضیح میدم که آقا من باید برای بیزنس وقت بذارم که بتونم توش رشد بکنم عموم، پدرم به من بازی بدن همسرم قبول نمیکنه. 

 

 واقعاً کلافه شده بود. وقتی جلسات کوچینگ را با هم شروع کردیم، دیدیم سعید یک باور بنیادی داره که اگه برای بیزنس خانوادگی بیشتر وقت بذاره به زندگی شخصی اش با همسرش آسیب میزنه و ریشه این مسئله هم بر می گشت به دیدگاه های همسرش. همسر سعید دیدگاهش این بود خوب کار تو که در بیزنس خانوادگیه با عموت و پدرت و پسر عموهات و اینا  وقت صرف می کنی  خانه هم که میایی وقتی مهمونی میخوایم بریم باز هم با خانواده تو باید وقت صرف بکنیم پس ما زندگی شخصی نداریم و این اذیتش میکرد و برای همین  میخواست یک جورایی رفتارهای سعید رو کنترل بکنه. نهایتاً تو جلسات کوچینگ به این نتیجه رسیدیم که سعید بیاد با همسرش بشینه با همدیگه تعریف یک زندگی مشترک ایده آل رو در واقع با هم دیگه بنویسند و بیان باهم دیگه تصمیم بگیرن که چه حد و مرزهایی باید وجود داشته باشه. وقتی این کار را انجام دادند همه چی عوض شد با هم دیگه تصمیم گرفتند که اوکی سعید چقدر وقت بذاره برای بیزنس خانوادگی اگر تو مقاطعی برای بیزینس خانوادگی باید بیشتر وقت بذاره مثلاً سفر  بره چند روز نباشه بعدش یک وقت اختصاصی و انحصاری برای همسرش بذاره شاید یک  سفر دونفره بتونن با همدیگه برن، همه آخر هفته ها رو با خانواده نباشند بلکه بعضی از آخر هفته ها رو بتونن با خودشون وقت صرف  بکنند و به کارهای شخصی خودشان برسند و نهایتاً وقتی باهم تونستند اون تصویر زندگی مشترک ایده آل  تصویر تعادل بین زندگی شخصی و بیزینس خانوادگی رو بهش برسند هر دو خیلی خوشحال تر شدند.

 

چند وقت بعد از اتمام جلسات کوچینگ وقتی من دوباره سعید را دیدم. دیدم خیلی خوشحال تره همسرش خیلی خوشحال تره و نهایتاً میتونه اونجوری که دلش میخواد توی بیزنس خانوادگی هم وقت بذاره.

 

قشنگی کوچینگ اینه که افراد خیلی از اوقات گیر می کند، تو دوراهی می مانند نمی دونند باید چی کار بکنند، فکر می کنند راه حلی ندارند و تو کوچینگ جوابها از درون خودشون درمیاد.

 

شما هم اگر در دوراهی گیر کردین اگر نمی دونید که راه حل درست مسئله چیه؟ اگر فکر می کنید که هیچ راه حلی برای مسئلتون وجود نداره، پیشنهاد می کنم حتماً از کوچینگ استفاده بکنید.  

 

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

۵
از ۵
۴ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید