محمدرضا با کوچینگ،کسب و کارش رو زنده کرد

 بسیاری از اوقات ما به عمل گرایی نمی‌رسیم،  اقدامات لازم را انجام نمی‌دیم به خاطر مجموعه ای از نگرانی ها، باورها، بی برنامه گی ها، سر شلوغی ها و کوچینگ کمک می کنه که ما وقتی گیر کردیم، وقتی راه حل ها رو نمیبینیم، خیلی از اوقات وقتی به عمل گرایی نمی رسیم، اقدام بکنیم و نتیجه بگیریم. 

 

محمدرضا خیلی نگران کسب و کارش بود میترسید توی این وضعیت اقتصادی چون فروشها کم شده مجبور بشه بیزنسش رو ببنده. وقتی با هم صحبت کردیم، دیدم که محمدرضا خیلی نگرانه، نگران این بود که نه تنها خودش درآمدش را از دست بده بلکه اون چندین کارمند و خانواده‌ای که وابسته به بیزنسش بودن هم آسیب ببیند با همدیگه کوچینگ رو شروع کردیم و تو جلسات کوچینگ مشخص شد که بهترین روش بازاریابی و فروش محمدرضا بازاریابی دهان به دهان بوده. به عبارت دیگه یکسری مشتری راضی داشته که چون از خدمات و نحوه برخورد و محصول محمدرضا راضی بودند، اونو به دیگران معرفی می کردند. با هم تصمیم گرفتیم که محمدرضا از این روش موثرش بیشتر استفاده کنه. با هم بررسی کردیم که چطوری میتونه مشتری‌های راضیش رو راضی تر کنه، تبدیل کنه به مشتری های وفادار تا اونها مشتری های دیگر رو بیشتر بهش معرفی بکند. وقتی با هم صحبت کردیم تو جلسات کوچینگ محمدرضا به این نتیجه رسید که فرستادن هدیه این کار رو خیلی خوب انجام میده و بعد اومدیم به این اقدام اجرایی رسیدیم که بیاد تشخیص بده چه مناسبت هایی برای این کار مناسبه، چه هدایای مناسبه، چه جوری باید آنها را تهیه کنه، چه جوری باید ارسال بکنه و غیره. با هم تصمیم گرفتیم و محمدرضا به این نتیجه رسید که اولین مناسبت بعدی در اون مقطع یلدا بود. تصمیم گرفت که هدایا رو برای یک لیست مشخصی از مشتریها بفرسته و خبر خوب این بود که فقط چند روز بعد از فرستادن اون هدیه ها، از طرف چند تا از همان مشتری ها مشتری های جدید به محمدرضا معرفی شد و یک افزایش خوب در بیزنسش و در حال محمدرضا ایجاد شد.

 

شاید بگین چه راه حل ساده‌ای ولی واقعیت اینه که بسیاری از اوقات ما به عمل گرایی نمی‌رسیم، اقدامات لازم را انجام نمی‌دیم به خاطر مجموعه ای از نگرانی ها، باورها، بی برنامه گی ها، سر شلوغی ها و در مورد محمدرضا هم همین بود کاری که کوچینگ برای محمدرضا کرد این بود که متوجه شد چه تکنیکی، چه استراتژی در زندگیش، در بیزنسش داره جواب میده و همون رو بیشتر به کار برد.

 

گاهی از اوقات ما اینها در نقاط کورمونه. ما اینها را نمی بینیم و کوچینگ کمک می کنه که ما وقتی گیر کردیم، وقتی راه حل ها رو نمیبینیم خیلی از اوقات وقتی به عمل گرایی نمی رسیم، اقدام بکنیم و نتیجه بگیریم. اینو بهتون بگم یکی از بهترین روش ها برای دوری از اهمال کاری، رهایی از دوراهی ها و رسیدن به عمل گرایی استفاده از کوچینگه.  

 

 

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید