تینا، با کوچینگ، بالاخره کارش رو شروع کرد

 تاثیرگذاری کوچینگ در اینه که کوچ به مراجع کمک می کنه نه تنها راجع به موضوع خوب فکر بکنه، بلکه راجع به باورهای خودش، جهان بینی خودش، ارزش های خودش هم فکر بکنه و همونطور که من همیشه گفتم نه تنها کمک میکنه مسئله حل بشه، بلکه خود فرد هم متحول میشه.

 

تینا می خواست کارش را به عنوان مدرس فرزندپروری آغاز بکنه اما یه چیزی جلوش رو می گرفت. می خواست روی اینستاگرام شروع کنه به تولید محتوا میدونست که الان تقریبا همه بیزینس ها روی اینستاگرام هستند. اگر میخواد حضور آنلاینش رو اعلام بکنه، باید از اینستاگرام استفاده کنه ولی یک چیزی جلوش رو میگرفت. با این که وسایل را خریده بود، دوربین رو خریده بود، نورها را خریده بود، میکروفون رو خریده بود و با اینکه میدونست میخواد راجع به چی صحبت کنه باز یک چیزی جلوش رو میگرفت، یک چیزی پاشو می گرفت و می کشاندش عقب و برای همین اومد سراغ من. اومد سراغ کوچینگ که بتونه مشکلش رو حل بکنه و بتونه برای چیزی که علاقه بهش داره اقدام بکنه. وقتی که فرایند کوچینگ را شروع کردیم، شروع کردیم بررسی کردن موانعی که ممکنه جلوی راه او را گرفته باشه. مثلاً یکی از این موانع این بود که شاید فکر میکنه محتواش خیلی خوب نیست ولی وقتی دقیق تر بررسی کردیم دیدیم کهنه اعتقادش اینه که خیلی خوب کارش رو بلده، محتواش خیلی خوبه، احساس می کنه ارزش افزوده می تونه برای مخاطب هاش ایجاد کنه، احساس می کنه نسبت به رقباش حرفی برای گفتن داره. بنابراین این موضوع اصلی نبود. عامل دیگری که بررسی شد این بود که شاید می ترسید از حرف مردم، میترسه ویدیوی بذاره محتوایی بذاره بعد حالا منتقدی باشه، هیتری باشه، کسی باشه واکنش منفی نشون بده و این بهش بر بخوره و ناراحت بشه و غیره و ذالک. که باز وقتی تو کوچینگ بررسی کردیم دیدیم حتی این هم نیست و خیلی نگران این موضوع نیست به خاطر اینکه آدم با تجربه ایه، سالها  توی حیطه های دیگه کار کرده و برای همین میدونه که به هر حال یکسری آدم هیتر و ترول و یک سری آدم هایی که انرژی های منفی میدن همیشه هستند ولی آنها معیار اصلی تصمیم گیری او نخواهند بود. وقتی عمیق تر و دقیق تر با تکنیک‌های کوچینگ بررسی کردیم، دیدیم مسئله اصلی  تینا اینه که چون ایشان قبلا روانشناس عمومی بوده و الان میخواد خودش رو به عنوان مدرس فرزند پروری معرفی بکنه اینجا دچار شک و تردید می شه، از خودش می پرسه آیا مرا دراین نقش می‌پذیرند؟ آیا اصلاً من را به عنوان یک مدرس فرزندپروری استخدام می کنند؟ آیا اصلاً این کاری هست که مردم بابتش پول بدهند؟ و این چیزی بود که به عنوان یک باور بنیادی جلوش رو میگرفت.

 

تاثیرگذاری کوچینگ در اینه که کوچ به مراجع کمک می کنه نه تنها راجع به موضوع خوب فکر بکنه، بلکه راجع به باورهای خودش، جهان بینی خودش، ارزش های خودش هم فکر بکنه و همونطور که من همیشه گفتم نه تنها کمک میکنه مسئله حل بشه، بلکه خود فرد هم متحول میشه وقتی که تینا متوجه شد که عاملی که مانع اقدام و حرکت او شده همین باوره که شاید به عنوان یک  مدرس فرزندپروری نتونه موفق بشه چون قبلاً در زمینه دیگری کار کرده، مسائل عوض شد، انرژی منفیش رها شد، باورهای جایگزین را انتخاب کردیم اقدامات بعدی مشخص شد و بعد از مدت کوتاهی تینا شروع کرد به تولید محتوا در اینستاگرام. 

 

پس اگر شما هم هدفی دارید که عاشقانه دوستش دارید ولی یک شکهایی تردیدهایی جلوتون رو میگیره یادتون باشه یکی از بهترین روش ها برای غلبه بر شک ها و تردیدها استفاده از کوچینگه. 

 

 

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

۵
از ۵
۴ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید