مدرک داری ولی اعتماد به نفس نداری؟

 قدم های کوچک مستمر، شما را به اعتماد بنفس و نهایتاً به موفقیت میرساند. آیا شما مدرکی دارید ولی اعتماد به نفس کافی برای استفاده ازش رو ندارید؟ مثلاً دانشگاه رفتین، دوره ای دیدین، مهارتی را به دست آوردین، دانشی رو به دست آوردین ولی اعتماد به نفس استفاده ازشون رو ندارین.

خوب ما در علم روانشناسی مثبت یک مفهومی داریم به نام حلقه تسلط و اعتماد به نفس به این مفهوم که هرچقدر شما تسلط تون میره بالا، اعتماد به نفس تون میره بالا و هر چقدر اعتماد به نفستون میره بالا، تسلط تون میره بالا. یکم فکر کنید هر چقدر روی موضوعی شما ماهرتر میشید، خوب طبیعتا اعتماد به نفستون میره بالاتر و مطمئن تر عمل می کنید و هر چقدر مطمئن تر عمل می کنید،  این توانایی را پیدا می‌کنید که موضوعات جدیدی را  امتحان بکنید، از محدوده امن تون برین بیرون،  مسلط تر بشین و نهایتاً تسلط تون میره بالاتر. پس یک حلقه تسلط و اعتماد به نفس وجود داره. حالا نکته چیه؟ وقتی که خیلی از ماها مدرک میگیریم، مهارتی رو یاد میگیریم، دانشی را به دست میاریم، خیلی از اوقات وارد عمل نمیشیم وارد اقدام نمیشیم، وارد تمرین نمیشیم، وارد بازار اجرایی نمیشیم و در نتیجه تسلط مون بالا نمیره. این در حد دانش و معلومات تو کلمون هست ولی تبدیل به مهارت اجرایی نشده.

هرچقدر اجراش بکنیم، تمرین بیشتر کنیم، مهارت و تسلط مون رو ببریم بالاتر، اعتماد به نفسمون هم باهاش میاد بالاتر و هر چقدر فقط همینجوری بمونیم و فکر کنیم که آیا من این مهارت را به دست آوردم، این دانش را به دست آوردم این مدرک رو گرفتم چرا اعتماد به نفس ندارم برای اقدام؟ در همان جا درجا خواهیم زد.

یادتون باشه اعتماد به نفس برای استفاده از مدرک و دانش و مهارتی که دارید از آسمون نمیاد حاصل اقدام خودتونه. قدم های کوچک مستمر شما را به اعتماد بنفس و نهایتاً به موفقیت میرساند.

نظرتون چیه؟ 

 

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

۵
از ۵
۱۸ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید