اینطوری در کارت معروف شو

 شما متخصص چه موضوعی هستین؟ و آیا بابت تخصصتون شناخته‌شده هستین؟ هیچ وقت دوست داشتین تو کارتون شناخته شده تر و معروف تر بشین. فرقی نمیکنه کارمند باشین یا کارآفرین وقتی آدم بابت تخصصش معروف بشه و شناخته بشه، چه کارمند باشه میتونه توی سازمانش رشد بکنه، چه کار آفرین باشه میتونه مشتری و مراجعین بهتری بگیره و درآمدش رو بالا تر ببره.

 

بیاین مثال های معمولمون رو در جامعه ببینیم مثلاً دندانپزشکان خوب کارشان را انجام می‌دهند تخصص دارند، درآمد بدی ندارند ولی شما مقایسه بکنید دندانپزشک های معمولی رو با یک دندانپزشک خیلی نامدار مثلاً آقای دکتر کیوین سندز که با بازیگر ها و هنرمندها و خواننده ها کار میکنه و بابت صاف کردن دندانشان هر نوبت یک میلیون دلار پول می گیره فرق را در نظر بگیرین.

 

یک مثال دیگه کوچ ها، مدرس ها آنهایی که معمول کار می کنند و یک درآمدی دارند و بد هم نیست و تاثیرگذاری خودشان را دارند،  بیاین مقایسه کنیم مثلا با تونی رابینز که همین پارسال طبق اعلامی که خودش داشته 5 میلیارد دلار شرکت های مختلفش درآمد زایی داشتند. فقط بحث درآمد هم نیست این که تو بتونی افراد بیشتری رو کمک بکنی، تاثیر گذاری مثبت تری داشته باشی و البته خوب زندگی مرفه مالی بهتری هم داشته باشی.

 

مسئله اینکه این دوتا با هم دیگه فرق داره اینکه ما متخصص یک موضوع باشیم و اینکه ما بابت تخصصمون شناخته شده باشیم. ببینید خیلی ها متخصص موضوع هستند در یک زمینه ای دانش و مهارت تخصصی دارند کارشون هم خوبه مثل اون دندانپزشک معمولیه مثل اون کوچ معمولیه مثل هر کسی که کارش رو با تخصص و دانشش داره انجام میده ولی خیلی فرق میکنه که شما بابت تخصصت شناخته شده باشی، برند باشی، معروف باشی و منظور من هم سلبریتی بودن نیست، توی دایره و حیطه خاص خودت به تخصصت شناخته شده باشی. اینجا بحث برندسازی شخصی پیش میاد و برندسازی شخصی منظور ما این نیست که لوگو طراحی کنی و رنگ برندت را انتخاب کنی و شعار سازمانی انتخاب کنی. آنها هم بخشی از داستانه ولی اصل قضیه دو تا کاره یکی تبیین برندتون یعنی اینکه مشخص بکنی شما نماینده چه ارزش منحصر به فردی در کار خودت هستی، مشخص بکنی که همونطور که مثلاً اپل، آیفون، نماینده نوآوری و خلاقیته همانطور که ولوو نماینده امنیت و اعتماده همانطور که مثلاً منصور ضابطیان نماینده یک مجری اهل فرهنگ و هنره، شما نماینده چه مفهوم منحصر به فردی هستی؟ و دوم، ابراز اینکه در رفتارت در مناسبات با دیگر مردم در محتوای شبکه های اجتماعیت این رو ابراز کنی تا در طی زمان مردم تو رو بابت اون خصوصیت بشناسند.

 

حالا سوال من از شما اینه شما متخصص چه موضوعی هستین؟ و آیا بابت تخصصتون شناخته‌شده هستین؟

برام این پایین بنویسی.

 

 

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

 

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید