تاثیر عجیب چهار ماه ورزش روی مغز

دوستان اگر مغز قوی تر می خواهید، ورزش کنید. یادتون باشه صرفاً با شروع کردن دوباره به ورزش، میتونید قوای از دست رفته مغزی رو به خودتون برگردونید.

ورزش واقعا روی قوای مغزی ما چقدر تاثیر گذاره؟ یک دانشمندی به نام دکتر داستمن با همکاراشون اومدن دو گروه از افراد مسن رو مورد مطالعه قرار دادند.

یک گروه  افرادی که  فعالیت فیزیکی داشتن و ورزش می کردند و یک گروه افرادی که فعالیت فیزیکی نداشتند و ورزش نمی کردند.  اومدن از نظر قوای مغزی این دو گروه رو مقایسه کردن. همانطور که حتماً خود شما هم حدس میزنید اونایی که فعالیت فیزیکی داشتند نسبت به آنهایی که نداشتند از نظر قوای مغزی بسیار قوی تر بودند، تمرکزشون، حافظه بلند مدت شون، واکنش فیزیکی شون، سرعت محاسبه ذهنی شون، محاسبات ریاضی شون و غیره نسبت به افرادی که غیر فعال بودند و فعالیت فیزیکی نداشتند به مراتب بهتر بود.

 

اما سوال جالبی که دانشمندان پرسیدن این بود اگر افراد غیر فعال اونایی که فعالیت فیزیکی ندارند، شروع کنند به ورزش آیا این قوای از دست رفته مغزی بهشون برمیگرده؟ آیا اون ها هم میتونن مغزشون رو قوی کنند؟ و جواب بله بود.

خیلی جالبه که تحقیقات دکتر داستمن نشون داد افراد غیر فعال صرفاً با چهار ماه فعالیت ایروبیک توی برنامه زندگیشون میتونم تقریباً تمام قوای از دست رفته مغزیشون رو به خودشون برگردانند.

دوستان اگر مغز قوی تر می خواهید ورزش کنید و اگر مدتی است که ورزش نکردید یادتون باشه صرفاً با شروع کردن دوباره به ورزش میتونید قوای از دست رفته مغزی رو به خودتون برگردونید.

 حالا شما به من بگید چقدر در هفته ورزش میکنید ؟

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

۵
از ۵
۱۴ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید