مالتی تسکینگ، افسانه دروغین

 

خودمون رو با مالتی تسکینگ گول نزنیم. مغز ما بالا ترین بهره وری اش رو وقتی داره که روی یک کار تمرکز کنه. مالتی تسکینگ یک افسانه دروغینه.

 آدم هایی رو دیدین که میگن ما هم به پادکست آموزشی گوش میدیم یا در یک کلاس آنلاین شرکت می کنیم و هم همزمان غذا درست میکنیم. یک همچین چیزی یک افسانه است. افراد فکر می‌کنند که مالتی تسکینگ انجام میدهند یعنی چند تا کار را همزمان انجام میدهند اما تحقیقات علم روانشناسی مثبت و  نوروساینس نشون میده که ما مالتی تسکینگ نداریم.

ما سوئیچ تسکینگ داریم به عبارت دیگه مغز ما همزمان چند تا کار رو انجام نمیده بلکه مغز ما بین کارهای مختلف، پرش می کنه. اون کسی که میگه من هم به پادکست گوش میدم، هم غذا درست می کنم در واقع تو چند ثانیه داره  به پادکست گوش میده بعد ذهنش میپره میاد روی بخشی از غذا درست کردن، دوباره ذهنش میپره میره به بخشی از پادکست، دوباره ذهنش میپره میاد به بخش دیگری از غذا  درست کردن  و میره جلو.

 

حاصل این سوئیچ تسکینگ پرش بین تسک ها چیه؟

میزان اشتباه تا دو برابر بالا میره و سرعت انجام کار تا ۵۰% کاهش پیدا میکنه.

خودمون رو با مالتی تسکینگ گول نزنیم مغز ما بالا ترین بهره وری اش رو وقتی داره که روی یک کار تمرکز کنه. پس به جای اینکه همزمان تو کلاس آنلاین شرکت کنید و غذا درست کنید همزمان تلفن صحبت بکنید و نت بردارید، در مورد یک موضوع دیگه در یک بلوک زمانی فقط روی یک کار متمرکز بشید.

نظر شما چیه؟

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

۵
از ۵
۹ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید