باید تبدیل به چه کسی بشی؟

 ما برای اینکه بتوانیم  رویاهامون رو عملی کنیم به آرزوهامون برسیم باید از خودمون اینو بپرسیم من باید تبدیل به چه کسی بشم ؟

 علی کارمندی بود که میخواست از دنیای کارمندی بیاد بیرون و کسب و کار شخصی خودش رو را بندازه مدتی بود دیگه کلافه شده بود خسته شده بود از یک در واحد وارد میشد وارد یک ساختمان واحد با آدم های تکراری یک کار تکراری را میکرد فشار کاریش زیاد شده بود انتظارات ازش بالا بود رئیسش بهش سخت می گرفت دیگه کلافه شده بود دیگه به اینجاش رسیده بود و میخواست چیکار بکنه؟ میخواست بره سراغ کسب و کار شخصی خودش ولی خوب گفتنش آسونه هممون میدونیم که این تغییر تغییره سختیه علی هم شک های خودش رو داشت ترس های خودش رو داشت فکر میکرد که اگر موفق نشم چی؟ امنیت و چک آخر ماه وحقوق آخر ماه و باید رها بکنم برم توی دنیایی که مهارت هاش رو ندارم دانشش روشاید کامل ندارم فقط یک علاقه ای دارم یک ایده های دارم اگه ایدم شکست بخوره چی؟ اگه نتونم از پسش بیام چی؟ اگه مجبور بشم با سرافکندگی برگردم به سر کار قبلیم چی؟ قضاوت های بقیه چی؟ بقیه بهم میخندن ،مسخرم میکنن اگه به نتیجه نرسم چی؟ و این ترس ها و شک ها  طبیعتاً اذیتش میکرد ولی نهایتا علی به نقطه ای رسید که اون جهش را انجام داد و رفت سراغ علاقه اش و بیزینس رو راه انداخت بسیار مسیر سختی بود بالا پایین های زیادی داشت سالهای اول خیلی سخت نتیجه می‌گرفت در میان همه این سختی ها علی پیش خودش فکر کرد من باید تبدیل به چه آدمی بشم؟ باید چه توانمندی‌هایی در خودم ایجاد کنم؟ چه ارزش هایی در خودم ایجاد کنم؟ باورهام  رو راجع به زندگی راجع به کار ،راجع به ثروت راجع به مردم راجع به جهان راجع به آن چیزی که امکان پذیره چگونه باید تغییر بدم و در طی این فرایند وقتی علی خودش متحول شد نتایجش هم باهاش متحول شد در طی زمان تونست بیزینسش رو موفق کنه افراد دیگری را استخدام بکنه کارآفرینی بکنه ارزش آفرینی بکنه به آزادی مالی برسه به آزادی مکانی برسه به آزادی زمانی برسه بتونه اون لایف استایل و سبک زندگی که دوست داره رو شکل بده مسیر ساده نبود و علی با یک  قدم هم از پای کوه قله نرسید ولی نکته که اینجا می خوام بهتون بگم اینه که وقتی ما گیجیم وقتی ما نمیدونیم باید چیکار کنیم نباید بپرسیم الان کار درست چیه؟ بلکه باید از خودمون بپرسیم من باید تبدیل به چه آدمی بشم؟ ببینید وقتی که تخم پروانه میخواد تبدیل بشه به پروانه بال در بیاره و بره از مرحله کاترپیلار از مرحله شفیره عبور می کنه و این کاترپیلار متحول میشه بال در میاره و تبدیل میشه به پروانه که میتونه پرواز کنه ما برای اینکه بتوانیم  رویاهامون رو عملی کنیم به آرزوهامون برسیم باید از خودمون اینو بپرسیم من باید تبدیل به چه کسی بشم ؟شفیره برای پرواز باید بال در می آورد تا تبدیل به پروانه بشه علی باید باور هاش را تغییر میداد تا بتونه یک کارآفرین موفق بشه شما باید برای موفقیت تبدیل به چه کسی بشید؟

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

۵
از ۵
۴ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید