سریع ترین راه تقویت عزت نفس

 

پاسخ به یکی از سوالات رایج دیگر شما

خیلی هاتون راجع به اعتماد به نفس و همینطور راجع به عزت نفس سوالات پرسیده بودید.

اول بهتون بگم که راجع به این مفاهیم من کلی محتوا روی همین صفحه ام دارم، روی وبسایتم دارم. خوب البته خیلی مفصل تو کلوپ یک درصدی ها داریم و بدونید که اعتماد به نفس با عزت نفس فرق داره.

خیلی ها مفهوم کلی اعتماد به نفس رو میگن. اعتماد به نفس باید بگی در چه حیطه های منظورته، تعریفت از اعتماد به نفس چیه؟ مثلاً خیلی ها منظورشون از اعتماد به نفس اینکه خجالتی نباشی، توی جمع صحبت کنی. خیلی‌ها منظورشون از اعتماد به نفس اینکه برن دنبال رویاهاشون. این مفاهیم با هم دیگه فرق داره.

عزت نفس هم که خوب یک مفهوم دیگریست ولی اگر بخواهم به طور کلی بهتون بگم که کی اعتمادتون به خودتون بیشتر میشه و چه چیزی غلط گفته میشه در صنعت آموزش و چه چیزی درسته اینکه اون چیزی که غلطه اینکه دائماً به خودمون جملات تاکیدی بگیم که من خوبم، من کافی ام، من ارزشمندم، من بهترینم و من هیچ اشکالی ندارم. تکرار کردن این جملات ممکنه که در کوتاه مدت و در چند ثانیه یا چند دقیقه حالتون رو خوب بکنه ولی به طور بنیادی تاثیری روی مسئله اعتماد به نفس یا عزت نفس تون نداره.

در تحقیقات علم روانشناسی مثبت ما یک مفهومی داریم به نامconfidence competence loopیعنی حلقه اعتماد به نفس و تسلط  و منظور اینکه هر چقدر شما تسلط تون روی موضوعی بیشتر میشه، اعتماد به نفستون هم میره بالاتر. کسی که تسلط مثلاً روی سخنرانی جلوی جمع نداره، اعتماد به نفسش پایین تره. کسی که تسلطش هی بیشتر میشه در اثر تمرین اعتماد به نفسش میره بالاتر و  قشنگیش اینه که هر چقدر اعتماد به نفست میره بالاتر تسلط هم میره بالاتر چون اعتماد به نفس میره بالا تر شجاع تر میشی، چیز های جدید تست می کنی در نتیجه تسلط هم میره بالاتر.

نکته ای که اینجا وجود داره اینه که اعتماد به نفس بالاتر، عزت نفس بلاتر حاصل به دست آوردن موفقیت های کوچیکه تست کنید، امتحان کنید خودتون رو در عرصه قرار بدین، موفقیت های کوچک بدست بیارین یواش یواش اعتماد به نفستون میاد بالاتر.

 

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

 

 

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید