دقیقا چند روز طول میکشه عادت جدید ساخته بشه؟

 بعضی ها میگن سه هفته، بعضی ها میگن یک ماه، سه ماه، شش ماه ،یک سال عدد دقیقش چقدره؟ برای اینکه یک عادت جدید در ما شکل بگیره؟

دقیقا چند روز طول میکشه که یک عادت جدید در ما شکل بگیره؟ عدد های مختلفی رو شاید شنیده باشید بعضی ها میگن سه هفته، بعضی ها میگن یک ماه، سه ماه، شش ماه ،یک سال عدد دقیقش چقدره برای اینکه یک عادت جدید در ما شکل بگیره؟ شاید براتون جالب باشه که یک جراح پلاستیک، سالها پیش به نام آقای دکتر ماکسول مالتز در جراحی های خودش، یک پترنی رو دید یک الگوی رو دید. دید کسایی که جراحی چهره می کنند به طور میانگین ۲۱ روز طول میکشه براشون که به چهره جدید خودشون عادت بکند و ایشان تحقیقات بیشتری انجام داد کتابهایی منتشر کرد و توی کتاب هاش اشاره کرد به اینکه به نظر می رسه برای ایجاد عادت های جدید حداقل ۲۱ روز زمان نیاز باشه.

حالا خیلی‌ها به این کلمه حداقل دقت نکردند و اومدن این رو همه جا پخش کردند که ۲۱ روز طول میکشه عادت های جدید ایجاد بشه ولی در تحقیقات علمی اخیر مثلاً تحقیقات فیلیپا لالی و همکارانشان در یونیورسیتی کالج لندن نشون داده شده که به طور میانگین حدود ۶۶ روز طول میکشه که مسیرهای عصبی جدید در مغز ایجاد بشه و عادت های جدید شکل بگیره ولی این برای آدم های متفاوت هم فرق میکنه.

این عدد یک عدد میانگینه در همان تحقیقات نشان داده شد که بعضی ها توی ۱۸ روز تغییرات رو در خودشون ایجاد می‌کردند بعضی ها تا ۲۵۴ روز طول میکشید ولی من یک حرف می خوام بزنم چرا انقدر برامون مهمه که چند روز طول میکشه؟ چه فرقی میکنه ۶۶ روز یا ۶۶۰  روز؟ حتی اگر ۶۶۰ روز هم باشه ما بعد از روز  شماره ۱ شروع کنیم پس هر عادت مهمی در خودمون میخوایم ایجاد کنیم عدد و تعداد روز رو بذاریم کنار کار رو شروع کنیم.

 نظرتون چیه؟

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

۵
از ۵
۹ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید