برنه براون و شهاب اناری: ادا درنیار!!

اگه خسته شدین از اینکه در شبکه های اجتماعی آدم ها ادا در میارن فیلم ها و عکس هاشون واقعی نیست حتی در جامعه واقعی روابط اجتماعی خودشون نیستن حتما این ویدیو رو ببینید.

 آدم ها در شبکه های اجتماعی عکس هایی میذارن، ویدیوهایی میذارن که بیشتر اداعه، واقعیت زندگیشون نیست. توی روابط اجتماعی، روابط حرفه ای روابط دوستانه، یک طوری وانمود می کنند که بیشتر بقیه را تحت تاثیر قرار بدن و خود واقعی شون نیستن. اگر شما هم خسته شدین از این حالت و دوست دارید اصیل باشید، اصالت داشته باشین، خود واقعی تان را نمایان بکنید و آدم هایی که این رو می پسندند دور خودتون جمع بکنید خیلی لازمه که ما به این مفهوم فکر کنیم که اصالت، اصیل بودن اصلاً یعنی چی؟ 

خانم دکتر برنه براون نویسنده معروف میگه اصالت یعنی رها کردن آنچه فکر می کنیم. باید باشیم و به آغوش کشیدن آنچه که واقعا هستیم خیلی حرف عمیق ایه، خیلی قشنگه چطوری میتونیم رها بشیم از انتظارات دیگران؟ فلانی انتظار داره من اینطوری رفتار کنم بقیه انتظار دارن من این رشته تحصیلیو بخونم، آدم ها انتظار دارند من اینطور لباس بپوشم من البته قبول دارم که ما نباید رفتاری بکنیم که در جامعه به دیگران آسیب بزنه، حقوق دیگران را بخوریم، اذیت کنیم بقیه رو آسیب بزنیم به دیگران. نه قطعاً این جوری نیست ولی در مسائلی که انتخاب شخصیمونه مثل اینکه چه مسیر شغلی رو باید بریم، چه جور لباس بپوشیم چه شکلی خودمون رو آرایش بکنیم و مواردی از این دست اینجاست که میتونیم اصیل باشیم اینجاست که میتونیم خودمون باشیم حالا چرا جرات نمی کنیم که خودمون باشیم غالباً دلیلش اینه که میترسیم از اینکه پرفکت نباشیم و بقیه قضاوتمون بکنند اگر خود واقعیمون رو نشون بدیم، لباس پوشیدن واقعیمون انتخاب های واقعیمون رفتار واقعیمون اون چیزهایی که واقعا در ذهنمونه بیان کنیم بدون اینکه آسیب بزنیم به دیگران  میترسیم بقیه مارو نپسندند، از ما بودند و جهانیان را عوض کردند یکسری مخالف داشتند حتی بهترین نویسندگان جهان من همیشه میگم مثلاً نویسنده هری پاتر که دیگه در صنعت نشر کتاب ترکوند باز یک کسری مخالف داره وقتی میری رو سایت آمازون میبینی یک تعداد زیادی آدم بهش ریویو یک ستاره دادند.

هیچ وقت نمیشه همه رو راضی کرد هیچ وقت نمیشه پرفکت بود و اگر خودت باشی آدمهای درست دور و برت جمع میشن. دوم تعریف حد و مرزه یعنی به همه اجازه ندهیم که در مورد همه چیز ما را تحت تاثیر قرار بدهند در مورد همه چیز ما به ما بگن ما باید چی کار کنیم اگر کسی بهت میگه که من فکر نمی کنم تو باید اینجوری لباس بپوشی در عکس من فکرنمی‌کنم که این ویدیو رو باید بذاری من فکر نمی کنم که شما در مورد فلان چیز باید نظر بدی. شما ازش تشکر کنید بابت نظرش و بهش بگین من فکر می‌کنم این چیزی که هر کسی باید برای خودش تصمیم بگیره این یک تصمیم شخصیه که من بچه دار بشم یا نشم این یک تصمیم شخصیه که من لباس رنگ زرد بپوشم یا  نپوشم ولی ممنونم از نظرتون ولی ترجیح میدم خودم تصمیم بگیرم و سوم در آغوش کشیدن آسیب پذیریه. مفهوم آسیب پذیری در رابطه یعنی اینکه جرات این رو داشته باشیم که ضعف ها و چالش های زندگیمون رو با آدمهای دورو برمون که مورد اعتماد مون هستند مطرح کنیم. وقتی که شکست ناپذیر جلوه نکنیم و بیایم بگم منم یک ضعف‌هایی دارم، منم یه چالش هایی دارم، منم یک مشکلاتی دارم با آدم هایی که مورد اعتمادمون هستند روابط  تعمیق پیدا میکنه، روابط معنا دار میشه و آدم هایی که هم فکر مون هستند و ما رو دوست دارند دور و بر ما جمع می شوند.

به نظر شما چطوری میتونیم ادا در نیاریم فیک نباشیم و واقعا خودمون باشیم برام بنویسین.

 

برای کسب اطلاع درباره دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال مراجعه کنید به:

https://shahabanari.com/coach-training/

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید