حواس پرتی خیلی هم بد نیست

 آیا شما در زمانتون در برنامه تون زمان خاصی رواختصاص میدین به خیال پردازی؟ به ایده پردازی؟

خیال پردازی و حواس پرتی خیلی چیز بدی هم نیست.  شاید شنیده باشید خیلی از بزرگان میگن مثلاً وودی آلن میگه که خیلی از ایده های نابش موقع دوش گرفتن به ذهنش آمده یا خیلی از بزرگان دیگه میگن مثلاً نیچه، کافکا، تسلا که بسیاری از ایده ها شون موقع قدم زدن در فضای طبیعت به ذهنشون اومده. داستان چیه؟

تحقیقات علمی نشون میده مثلاً تحقیقات اسکات بری کافمن که افراد خلاق، خصوصیت های ویژه ای دارند که یکیشون اینه که یک زمانی اختصاص میدن به خیال پردازی و حواس پرتی. اگر ما دائماً تمام طول روز و هفته و ماه و سال متمرکز بر کارهای جدی و اصلیمون باشیم، زمانی نمیتونیم اختصاص بدیم به ایده پردازی و خلاقیت. در واقع شبکه های نورونی خاصی نتورک های  مغزی خاصی درگیر فضای خلاقیت هستند که فقط وقتی فعال می شوند که ما به طور جدی تمام طول روز متمرکز روی کارهای اصلیمون نباشیم. در واقع باید یک زمانی را اختصاص بدیم به خیال پردازی به ایده پردازی به حواس پرتی مثل دوستانی که دوش میگیرن ایده به ذهنشون میاد مثل اونایی که میرن قدم میزنن ایده به ذهنشون میاد البته تحقیقات نشون داده که ترکیبی از حضور ذهن و حواس پرتی برای خلاقیت موفق لازمه چون ما نیاز داریم به اون خیال پردازی و حواس پرتی برای اینکه ایده به ذهنمون میاد و نیاز داریم به حضور ذهن و تمرکز برای اینکه اون ایده را عملیاتی کنیم سوال من از شما اینه آیا شما در زمانتون در برنامه تون زمان خاصی رواختصاص میدین به خیال پردازی؟ به ایده پردازی؟ یا اینکه تمام وقتتون متمرکز هستید روی کارهای جدیتون؟

 برام بنویسین.

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

 

۵
از ۵
۶ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید