برندینگ شخصی، دکتر اناری

برندینگ شخصی یا پرسونال برندینگ (ساخت برند شخصی) یعنی چه؟

بیزنس کوچینگ: در این مقاله تعریف مفهوم برندینگ شخصی را در کوچینگ ارائه می دهم و درباره پرسونال برند شما سوالاتی می پرسم.

این روزها بحث پرسونال برند یا برند شخصی خیلی داغ است. افراد خویش فرما، صاحبان کسب و کار و یا افرادی که در شرکت‌ها و سازمان‌ها به دنبال سمت‌های مدیریتی هستند، به فکر تقویت برند شخصیشان می باشند. این جریانی است که، تقریبا از بیست سال گذشته در آمریکای شمالی شروع شده و در ایران هم تازه وارد شده است. برند شخصی قوی، باعث می‌شود که، افراد در مسیر شغلی و حرفه‌ایشان بسیار موفق‌تر باشند و بهتر دیده شوند، به عنوان یک متخصص خوش اعتبار شناخته شوند، درآمد بیشتری داشته باشند، با افرادی که می‌خواهند، کار کنند و به ثروت و اعتبار بالایی برسند.

ولی برند شخصی واقعا یعنی چه؟ تعریف زیبایی که بنیانگذار سایت آمازون، جف بیزوس، از برند مطرح می‌کند، این است: برند چیزی است که، دیگران راجع به شما می گویند، زمانی که شما در اتاق نیستید. مثلاً وقتی راجع به ولوو صحبت می کنند، همه یک کلمه به ذهنشان می‌آید "امنیت" یعنی ولوو یک برند خودرویی است که، از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. یا وقتی از اپل صحبت می‌کنیم، خلاقیت، نوآوری و شیک بودن به ذهن می‌آید. در واقع برند آن چیزی است که، از لحاظ حرفه ای در اذهان بقیه شکل گرفته و شما نماینده چه مفهومی، در افکار و ذهن بقیه هستید. من به عنوان یک کوچ کسب و کار با تخصص روی برندینگ شخصی می‌گویم، برند شخصی یعنی ارزش منحصر به فردی که شما به مخاطبانتان قول می‌دهید.

 سه نکته در این تعریف می باشد که، به ترتیب بیان می کنم.

  1. منحصر به فرد، یعنی یک توانایی یا ویژگی خاص در شما است، از جمله توانمندیها، ارزش ها و داستان زندگیتان و... که شما را متمایز می کند.
  2. ارزش آن موضوع است، یعنی آنچه که شما دارید و برای بازار هدفتان ارزشمند است، مشکلات آنها را حل می‌کند و یا کمک می‌کند به اهدافشان برسند.
  3. اصیل است و بر اساس ماهیت وجودی شماست. وقتی یک ارزش منحصر به فردی را به بازار هدف قول می دهید، در واقع حتما می توانید آن را عملی کنید (شعاری و توخالی نیست). برند شخصی یک موضوع فیک و تقلبی نیست که، شما به بازار هدف قول دهید و آنها را گول بزنید. بلکه یک ارزش واقعی است که، در وجود شماست و منحصر به فرد است.

حالا شما فکر کنید، ارزش منحصر بفردی که در کار شماست و شما را از دیگران متمایز می کند چیست؟

مثلا، مقایسه کنید: من یک آرشیتکتم که فوق العاده در کارم حرفه ای هستم یا من یک آرشیتکتم که طرح های مدرن منحصر به فردی ارائه می دهم و یا من یک آرشیتکتم که بسیار منعطف هستم  و تا مشتری راضی نشود من راضی نمی شوم و یا من آرشیتکتم که در طراحی ساختمان های تجاری تخصص دارم و... پس همانطور که متوجه شدید همه آرشیتکت هستند، عناوین شغلی یکی است اما ارزش منحصر به فردی که شما قول می‌دهید، تا از کار با شما بدست آید، و شما را متمایز ‌کند، متفاوت است.

ارزش منحصر به فردی که از کار با شما به دست می آید چیست؟ برند شخصی شما چیست؟

 

 

برای مشاهده 1 ساعت کلاس ویدیویی رایگان 1-2-3 جذب مشتری از زبان دکتر شهاب اناری، همکار برایان تریسی و مربی حرفه ای  کسب و کار، اینجا را کلیک کنید.

 

فایل صوتی: 

Comments

نظر دهید