بهترین روش پایبند ماندن به عادتها

نتایج امروز شما انعکاسی از هویت امروز شماست. اگر نتایج جدید میخواهید باید هویت تون رو یواش یواش تغییر بدین.

هیچ وقت شده که یک عادت جدیدی در خودتون ایجاد کنید و بخواهید به اون عادت جدید پایبند باشید و این کار براتون سخت باشه؟ مثلاً فرض کنید که شروع کردین دارین میرین باشگاه خیلی هم دوست دارید که به این عادت پایبند باشید ولی این تداومه براتون سخته. یا شروع کردین به تولید محتوا برای بیزنس تون برای اینکه آنلاین مارکتینگ بکنید ولی این تداومه براتون سخته. یا شروع کردین که روی روابط اجتماعی تون یا روابط دوستاتون بیشتر وقت بذارید ولی این تداومه براتون سخته.

چطوری میشه به عادت ها و تغییراتی که تو زندگیمون میخوایم بدیم پایبند تر بشیم؟ ببینید دوستان تغییر در سه سطح یا سه تا عمق میتونه اتفاق بیفته.

یکی سطح نتایج یعنی شما میخواین نتایجت رو تغییر بدی مثلاً وزنم رو می خوام کم کنم ده کیلو می خوام لاغر تر بشم، می خوام درآمد ماهانه ام را به یک عددی برسونم به ۱۰۰ میلیون در ماه به یک میلیارد در ماه به ۱۰ میلیارد در ماه هر عددی برای شما هست.

سطح دوم یا عمق دوم بهتره بگیم سطح فرایند هاست. یعنی شما میخوای یک عادتی یک روتینی، برای خودت ایجاد کنی مثلاً روتین رفتن به باشگاه، عادت پست گذاشتن در شبکه های اجتماعی یا روتین مهربان بودن با بچه های خودت.

اما سطح سوم  یا عمق سوم که از همه عمیق تره و نتایج دراز مدت تر بهتری داره تغییر در هویته یعنی شما بیا هویت فردی که میخوای بهش تبدیل بشی را در خودت ایجاد بکنی هویت اون فرد موفق مثلاً فرض بفرمایید میخوای نویسنده بشی باید تبدیل بشی به آدمی که هویتش نویسنده است. یعنی روزی هزار کلمه مثلاً مینویسه حالا نکته که اینجا وجود داره اینه که این تغییر، این جهش نمیتونه یهویی اتفاق بیفته. شما باید از کوچک شروع کنید تا یواش یواش این هویت جدید درتو ایجاد شه. مثلاً اگر میخواهی نویسنده بشی و هویت یک نویسنده اینکه  مثلاً روزی هزار کلمه مینویسه شما نمیتونی بگی از فردا صبح من روزی هزار کلمه می نویسم باید بیای بگی اوکی از این هفته شروع می کنم روزی یک پاراگراف مینویسم یواش یواش اینو می کنم دو پاراگراف یواش یواش یواش میبینید هویتت تبدیل میشه به هویت یک نویسنده.

یک مثال دیگه مثلا میخوای تبدیل بشی به یک دوست بهتر میگی هویت یک دوست خوب اینه که دائما  با همه دوستانش در ارتباط باشه خوب اگر این  عادت رو از قبل نداشته باشین این تغییر خیلی سخته ولی میتونی بیای بگی من از کوچک شروع می کنم هر هفته حداقل یک بار به یکی از دوستام زنگ میزنم وقتی که هیچ کاری باهاش ندارم هیچ چیزی ازش نمیخوام و فقط حالشو میپرسم هفته ای یک بار شروع می کنم یواش یواش میشه هفته ای دو نفر بعد یواش یواش میشه هفته‌ای سه نفر و یواش یواش این را اضافه می کنی تبدیل میشی به  کسی که یک دوست خوبیه برای دیگران.

یک مثال دیگه مثلاً میخوای تبدیل بشی به کسی که ورزش زیاد میکنه هویت این فرد اینه که هر روز یک ساعت ورزش میکنه ولی اگر عادت ورزش نداشته باشی، این تغییر خیلی سخته از کوچک شروع کن بیا به خودت بگو که اوکی من شروع می کنم از روزی پنج تا دونه شنای سینه و یواش یواش این رو اضافه می کنم یا مثلاً هفته‌ای یک بار دو بار میرم ورزش برای نیم ساعت یا یک ساعت و یواش یواش این رو اضافه می کنم و در طی این فرایند شما هویتت رو هم تغییر میدی نتایج امروز شما انعکاسی از هویت امروز شماست. اگر نتایج جدید میخواهید باید هویت تون رو یواش یواش تغییر بدین.

 

 

برای آگاهی از دوره های آموزشی دکتر اناری کلیک بفرمایید: 

1. کلوپ یک درصدیها (دوره جامع تحول فردی بر اساس علم روانشناسی مثبت): https://shahabanari.com/club/ 

2. آکادمی برندسازی شخصی (دوره جامع جذب مشتری و مراجع):

https://shahabanari.com/academy/ 

3. دوره تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال (دوره آموزش مهارتهای کوچینگ حرفه ای):  https://shahabanari.com/coach-training/ 

۴
از ۵
۲۳ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

ثبت نام رایگان

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

​به بیش از 360 هزار فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

سبد خرید