هزینه دوره و جلسات کوچینگ چقدر است؟

هزینه جلسات کوچینگ

بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که هزینه کردن بر روی کوچینگ و ارتقای فردی و سازمانی می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفته شود و هزینه دوره و جلسات کوچینگ بعد از مدتی جبران خواهد شد و تا مدتها موجب افزایش کارایی و سودآوری خواهد شد. در بسیاری از سازمان ها به این قطعیت رسیده اند که جلسات منظم کوچینگ می تواند موجب خودآگاهی، بالا رفتن بهره وری و مشارکت کارکنان گردد.

اینکه هزینه دوره و جلسات کوچینگ چقدر است وابسته به عوامل مختلفی است که در ادامه اشاره می کنیم اما نکته مهم دیگری که باید توجه کنیم اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه برای کوچینگ است.

با این حال طبق مطالعات وبسایت BetterUp گزارش های زیر از مشتریان دوره کوچینگ بدست آمده است:

 • تعداد تیم های فروش که توانسته اند به میزان فروش مورد انتظار دست یابد بعد از جلسات کوچینگ 60% افزایش داشته اند.

 • توانایی برنامه ریزی استراتژیک رهبران سازمانی با استفاده از کوچینگ تا 16% بهبود یافته است و این امر موجب شده که بهتر و موثرتر در حمایت از موفقیت های تیمی عمل کنند.

 • اعضای تیم هایی که تحت تاثیر کوچینگ قرار گرفته اند، میزان انگیزه آنها 40% افزایش یافته است. همچنین 29% میزان خودکارامدی افراد افزایش پیدا کرده است که این امر موجب شده است آنها تاب آورتر و مشتاق تر شوند. خودکارآمدی تاثیر مثبتی در عملکرد، تلاش و انگیزه فرد میگذارد. با افزایش توانایی در تحریک دیگران و افزایش خودکارآمدی، اعضای تیم توانایی بهتر در مقابله با مشکلات و گرایش بیشتری به مشارکت فعال در کارها پیدا کرده اند.

 • افزایش 39% در مدیریت استرس که باعث افزایش بهره وری و کاهش فرسودگی شغلی می شود، با شرکت در جلسات کوچینگ اتفاق می افتد.

اینها چند نمونه از روش هایی است که می توانیم میزان بازگشت سرمایه که در کوچینگ هزینه شده را با آن محاسبه کنیم. روش اندازه گیری برای هر فرد یا سازمان متفاوت است. به طور مثال در مباحث مرتبط با کوچینگ روابط پارامترهای کمی برای اندازه گیری به سختی محاسبه می شوند ولی نتایج بهبود و رضایت مراجعین، آمار قابل توجهی دارد.

 

عوامل موثر بر تعرفه خدمات کوچینگ

هزینه خدمات و جلسات کوچینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل موثر بر تعرفه خدمات کوچینگ به طور کلی به صورت زیر است:

 • نحوه برگزاری جلسات: بر اساس اینکه جلسات می تواند آنلاین یا حضوری باشد هزینه کوچینگ متفاوت خواهد بود.

 • شاخه و نوع کوچینگ: انواع کوچینگ هزینه های متفاوتی با یکدیگر دارند. به طور مثال هزینه جلسات بیزینس کوچینگ با لایف کوچینگ متفاوت است. یا مثلا کار با مدیران کسب و کارهای پیچیده از کار با نوجوانان غالبا پرهزینه تر است.

 • تعداد جلسات کوچینگ هزینه کلی را تعیین می کند. طبعا یک قرارداد سه ماهه با یک قرارداد یک ساله متفاوت است و تعداد جلسات بر قیمت کوچینگ تاثیر دارد.

 • مدت زمان هر جلسه: جلسات کوچینگ می تواند 30 دقیقه، 45 دقیقه و یا یک ساعته باشد و بر این اساس هزینه های آن متفاوت خواهد بود.

 • محل برگزاری جلسات: محل برگزاری جلسات که با توجه به شرایط مشخص می شود بر هزینه تاثیرگذار است.

 • صلاحیت های کوچ: این آیتم با توجه به حسن شهرت و سابقه کوچ مشخص می شود و می تواند بین کوچ های مختلف بسیار متفاوت باشد.

 • سرتیفیکیت های حرفه ای و بین الملی کوچ: اینکه کوچ چه گواهینامه هایی را کسب کرده است و سطح اعتبار آنها به چه مقدار است، بر هزینه جلسات کوچینگ تاثیرگذار خواهد بود.

 

هزینه جلسات کوچینگ

 

هزینه دوره و جلسات کوچینگ

هزینه جلسات کوچینگ در ایران و خارج از ایران با هم متفاوت است. در حال حاضر، مبلغ سرمایه گذاری برای کار با اغلب کوچهای فارسی زبان به طور متوسط بین 250 تا 500 هزار تومان در ساعت است. این مبلغ برای کوچهای باتجربه تر تا ساعتی 1 تا 3 میلیون تومان نیز می رسد. هر چند بهترین کوچهای ایران که در سطح بین المللی شناخته شده اند، ساعتی 1000 دلار یا بیشتر هم شارژ می کنند.

 

هزینه انواع دوره های کوچینگ

دوره های کوچینگ در آکادمی ستاره شمال دکتر شهاب اناری به سه دسته اصلی به صورت زیر تقسیم می شود:

 1. دوره تربیت کوچ حرفه ای

 2. دوره تربیت مدرس شکوفایی ( فردی/ سازمانی)

 3. دوره جامع بیزینس کوچینگ و برندسازی شخصی

 

برای هر کدام از دوره ها هزینه ها به صورت زیر است:

ثبت نام دوره تربیت کوچ حرفه ای

 • دوره تربیت کوچ حرفه ای VIP { 119 میلیون تومان یا 2600 دلار آمریکا }

 • دوره تربت کوچ حرفه ای پرمیوم { 154 میلیون تومان یا 3200 دلار آمریکا }

 

دوره تربیت مدرس شکوفایی ( فردی / سازمانی )

 • ثبت نام دوره بیسیک (بدون مدرک): {30 میلیون تومان یا 700 دلار آمریکا}

 • ثبت نام دوره VIP ( با مدرک معتبر بین المللی): { 67 میلیون تومان یا 1490 دلار آمریکا}

 • ثبت نام دوره پرمیوم (با مدرک معتبر بین المللی): {91 میلیون تومان یا 1900 دلار آمریکا}

 

دوره جامع بیزینس کوچینگ و برند سازی شخصی

 • ثبت نام بیسیک (بدون مدرک): {39 میلیون تومان یا 800 دلار آمریکا}

 • ثبت نام VIP (با مدرک معتبر بین المللی): {104 میلیون تومان یا 2100 دلار آمریکا}

 • ثبت نام پرمیوم (با مدرک معتبر بین المللی): {295 میلیون تومان یا 6 هزار دلار آمریکا}

 

نحوه برگزاری جلسات کوچینگ دکتر شهاب اناری

 

نحوه برگزاری جلسات کوچینگ

جلسات به صورت زنده و آنلاین برگزار می شود و جلسات ضبط شده در حساب کاربری شما در سایت بارگذاری می شود و در هر زمانی می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. پشتیبانی ها و منتورینگ جلسات نیز به صورت آنلاین ارائه می شوند.

 

گارانتی رضایت مشتریان دوره های کوچینگ

ثبت نام در دوره ها گارانتی 14 روزه دارد. با توجه به اینکه دسترسی به ویدئوها بلافاصله بعد از ثبت نام باز می شود در صورتی که از محتوای جلسات رضایت نداشته باشید تا 14 روز بدون هیچ دلیلی می توانید ثبت نام خود را لغو کنید و تمام مبلغ پرداختی خود را پس بگیرید.

 

مدرک دوره کوچینگ

 

مدرک دوره کوچینگ

مدرک این دوره توسط شرکت North Star Success کانادا صادر می شود که مورد تایید فدراسیون جهانی کوچینگ ICF است و حاوی لوگوی رسمی است. با در دست داشتن این مدرک بین المللی می توانید در هرجای دنیا به عنوان کوچینگ به طور رسمی فعالیت کنید.

 

ثبت نام در دوره های کوچینگ

اگر تصمیم به تغییر اساسی در زندگی خود دارید و یا اگر کوچینگ به عنوان یک شغل برای شما جذابیت دارد، همین الان با پشتیبان های ما ارتباط برقرار کنید تا با توجه به شرایط شما، راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

۵
از ۵
۱۰ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

​به هزاران فارسی زبان دیگر بپیوندید. هفته ای یک ایمیل آموزشی کوتاه و مفید دریافت کنید که خواندنش پنج دقیقه بیشتر طول نمی کشد. برای دسترسی رایگان، فرم زیر را پر کنید.

کتاب رایگان
​​​​​​​همه چیز درباره کوچینگ

امروز رایگان است کلیک کنید
سبد خرید